Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehet tenni az ellen,...

Mit lehet tenni az ellen, hogy a bélből a baktériumok ne kerüljenek a hüvelyembe?

Figyelt kérdés

Kaptam egy eléggé szaftos kis hüvelygombát, rehadli gyógyszert felírt a dokim, hüvelytablettától elkezdve antibiotikumig. Azt mondta hogy a bélből bekerült egy kis baktérium a hüvelyembe. Fogalmam sincs hogyan lehetett ez, mert nem is a nemi szervem felé törlöm ki magam. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám ezt legközelebb elkerülni? Végülis csont"szárazra" nem tudom törölni a végbélnyílásom tehát egy picit mindig lesz ott. Kérdés: mit csináljak h ne kerüljön a hüvelyembe? Megmosni nem mindig tudnám magam :S

Vkinek ezzel kapcsolatban van vmi tapasztalata vagy ilyesmi?

Úgy tudom tangát ilyenkor nem ajánlatos használni mikor egy ilyen gombás kezelés alatt állok. Igaz ez?


2009. jan. 8. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

tangát amúgy sem ajánlott hordani, mert egészségtelen viselet, pont azért, mert könnyebben bejut a székletmaradvány a hüvelyedbe, vagy a húgycsövedbe.(ami logikus, hiszen bevág a fenekedbe)

az egyetlen megoldás, hogy a fertőzést kiküszöböld, ha rendszeresen lemosnád magad. gondolom otthon végzed a nagydolgod, nem?

ha máshol is kell, akkor vigyél magaddal nedves törlőkendőt. az is fontos, hogy soha ne hordj műszálas bugyit, kizárólag pamutot, és azt is magas hőfokon mosd.

ne dőlj be a reklámoknak, hogy már 40 fokon is lehet mosni jó minőségű mosószerekkel-a baktériumokat a magas hőfok pusztítja el csak.

2009. jan. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
a bélből nem tud odajutni a baktérium!ez butaság.sima Tesco wcén is összeszehetted.ilyeneket takarj le körbe wcpapírral mielőtt ráülsz.és a nedv.kendő jóötlet.
2009. jan. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Butaság?

ez a vménnyt oszd meg urológus vagy nőgyógyász szakorvossal is. kiváncsi leszek mit reagál....

2009. jan. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szerintem egyáltalán nem butaság, mert előfordulhat akár anális szex közben is vagy akkor is mikor nem hátrafelé hanem előrefelé törlöd ki magad nagy wc-zés után.

Am abban igazad van h bárhol összeszedhettem. Köszönöm a válaszokat

2009. jan. 9. 17:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Fontos, amíg nem gyógyulsz meg, egy törölközőt csak egyszer használj, és a bugyit, törölközőt magas hőfokon mosd. Érdemes lenne megtudni, hogy lactobacylust tenyésztettek-e ki, mert ha nem, akkor nincs meg a hüvely természetes védekezése, így került oda a baci. Ezt az antibiotikumos kezelés letelte után 10 nappal probiotikumokkal és tejsavas kúpokkal elkezdheted pótolni. Nyugi, ezek a bajok rendszeresen tisztálkodó embereknél nem higiéniai hiányosságok, sőt, lehet, hogy a túlzott tisztálkodás vagy egy korábbi antibiotikumos kezelés, esetleg túlzott édességfogyasztás hatása. Nekem nincs is másom, csak tangám, ennek ellenére évek óta - amióta helyreállt a lactobacylusom - nincsen semmi bajom.
2009. jan. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!