Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már eléggé idegesít barátnőm...

Már eléggé idegesít barátnőm nyafogása a menstruációja miatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

7 hónapja van meg neki. De éjjel-nappal csak azt hallgatom, hogy milyen rossz a betét, nem tud futni, nem lehet így élni, fáj a hasa. Ez engem kikészít... Persze megértem őt, és támogatom, de hogyan közöljem vele finoman, hogy fél éve már unom hallgatni?


12/L


2010. nov. 22. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Örüljön neki, hogy menstruál, sok meddő/hormonproblémás nő mit ne adna érte...!
2010. nov. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

ezt is értem, de légyszi választ kérek!


hogyan közöljem vele finoman, hogy fél éve már unom hallgatni?

2010. nov. 22. 15:02
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hát én ezt mondanám neki amit az első válaszban írtam. Mondd meg neki, hogy elhiszed, hogy kellemetlen, de ez hozzátartozik a "női lét"-hez. Meg hozd fel neki példának, amit írtam, mondd, hogy ennek örülni kell.
2010. nov. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy ne nyafogjon, mert az, hogy menstruál, azt jelenti, hogy normálisan működik a szervezete és ez minden lánynál, nőnél a világ legtermészetesebb dolga!!! Örüljön neki, hogy menstruál!
2010. nov. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mondd neki, hogy legalább 50 éves koráig menstruálni fog, és nem szeretnéd még 40 évig hallgatni a nyafogását. Nőnek született, ezzel jár, ez van.

Használjon tampont, az nem kényelmetlen és lehet benne futni.

Hasfájásra igyon cickafark teát vagy vegyen be Meristint, Algoflex M-et, vagy ami még jobb, Cataflamot, de ez utóbbi csak receptre adnak, házidoki felírja.

Ha még ezután is annyira elviselhetetlen neki, hogy nem tud létezni, akkor az nem normális, forduljon nőgyógyászhoz, mert valami betegsége van.


(Tampont lehet 12 évesen is használni, szűzen is. Ob minivel kezdje.)


Ha meg ezeket nem teszi meg, hogy jobb legyen neki, akkor nem is akarja, hogy jobb legyen, hanem szeret szenvedni, nem is olyan komoly a problémája.

(Üzenem neki, hogy 20 éve még kb. 2 centi vastag betétek voltak, na azok voltak csak kényelmetlenek! Ráadásul nem volt szárnyuk, elcsúsztak, átáztak.)

2010. nov. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyszerűen mondd meg neki, hogy ne rinyáljon. Rengeteg nő (pl én) marhára örülne neki, ha minden hónapban rendszeresen lenne menstruációja és nem kellene azon aggódni, hogy vajon hogy csinál majd gyereket.

Lehet kicsit megsértődik, ha közlöd vele, hogy jó lenne, ha abbahagyná a vinnyogást, de ha értelmes, akkor elgondolkodik rajta, és belátja, hogy igazad van.

2010. nov. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2010. nov. 22. 15:46
 8/10 anonim ***** válasza:
Mintha csak direkt csinálná, hogy felvágjon vele, hogy ő már végre "nagylány" és követi a divatot, hogy szidjuk együtt azt a pár napot... Mondd neki, hogy hagyja abba, mert majd te is ezt fogod csinálni... jobb ötletem nincs, de énis felhúztam ezen magam, bocsi. :D
2010. nov. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi, egyébként már nekem is "megvan".

Csak én teszek rá, észre sem veszem ő meg nyávog...

2010. nov. 22. 19:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Általánosban kb. összes csaj nyafogott miatta. Igen, fáj, de lehet ellene tenni, gyógyszer pihenés, meleg borogatás. Meg úgy kell felfogni, hogy örülni kell neki, hogy nő vagy és ez annyit jelent, hogy folyamatok játszodnak le benned...
2010. dec. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!