Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt olyan felnőtt nő,...

Van itt olyan felnőtt nő, akinek valami oknál fogva megszűnt a menstruációja? Miért?

Figyelt kérdés

Mi volt az oka?

Azért hangsúlyoztam ki, hogy felnőtt, mert ugye tinédzser korban természetes, hogy elmarad, de nekem már 14 éve megjött, és kb. 7-8 éve rendszeres volt..De most 5 hónapja nincs menstruációm, de még nem derült ki a pontos oka...:-(

25L


2011. nov. 4. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Tehát kb 30 éves vagy. Ez nem normális.Menj el nőgyógyászhoz,vagy meg indítja,vagy csinál egy gyógykaparást.
2011. nov. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálam pajzsmirigy volt elvileg az oka. Aztán beállították, akkor azt mondták a stressz. Most meg inkább nem múlik el, a nőgyógyásznak meg luxus csinálni egy ultrahangot...
2011. nov. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Több oka is lehet. Hormonzavar, túlzott fogyás. Nekem PCOS miatt maradozik ki (volt, hogy kb. félévente jött meg).
2011. nov. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Minden valószínűség szerint elsősorban hormonális oka lehet, amelyet sok dolog kiválthat, s amely aztán különböző endokrin megbetegedésekhez vezethet.

Mielőbb keress föl egy nőgyógyászt !!! (Nem kell beutaló!)

2011. nov. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

5 honap az màr elèg sok...Tènyleg keress fel egy nogyogyàszt.Ott megnèzik nem-e szervi baj lehet,bàr szerintem is hormonproblèma àllhat mogotte...

Egyèbkènt nekem is voltak ilyen problèmàim,de miutàn megàllapitottàk,h nem szervi eredetu a gondom,èn nem ugrattam bele abba,h mindenfèle hormonkèszitmènyeket szedjek be,hanem elkezdtem az Aviva tornàt.

Hallottàl màr rola? Tènyleg nagyon jo tapasztalataim vannak,pedig volt ido,mikor èn is csak 3 havonta menstruàltam...

De mostmàr minden ok,ha gondolod nèzz utànna

2011. nov. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Éppen ez a problémám nekem is, hogy már voltam nőgyógyásznál, de nem derült ki semmi, pontosabban csak annyi, hogy nem szervi baj (ciszta, stb.) áll a háttérben, és ő is hormonkészítményt írt fel, amit nagyon-nagyon ódzkodom beszedni! Mert én elsősorban az OKÁT szeretném megtudni, nem a tünetet orvosolni (persze azt is, HA kiderült a valós oka)...nagyon szkeptikus vagyok.:-( Azért egy vérkép minimum kijárna, nem?
2011. nov. 5. 10:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát hormonokat illene néznie, mielőtt hormonkészítményt ad. UH-t csinált? Milyen gyógyszert írt fel?
2011. nov. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

21:20 vagyok


Igen,mielott elkezdenèl beszedni bàrmilyen gyogyszert,szerintem keress fel egy endokrinologust,aki vèrvètel(ek)bol meg tudja àllapitani vannak-e gondok a hormonjaiddal (ès ha szervi bajod nincs,mint azt megàllapitottàk) szerintem azokkal lehet problèma...Hormonokkal foglalkozo oldalakon utànna is tudsz olvasni hogyan mukodnek ezek,mi lehet az oka (pl az èletvitelben)ha nem ugy mukodnek ahogy kell,mi okozhatja a menzesz kimaradàst.A pajzsmirigyeddel mèg nem volt gond?

De mindenkèpp orvos,ès miutàn kiderult a konkrèt ok,màr az arra valo gyogyszerekkel cèlirànyosan kezelhetnek.

2011. nov. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!