Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló szedésénél...

Fogamzásgátló szedésénél mikor kell szünetet tartani?

Figyelt kérdés

Kell egyáltalán?

Linkkel támogatva?

Lindynette 20-ról van szó.


2010. nov. 23. 00:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

[link]



itt minden le van írva róla. 21napig szeded, 7 napig nem, aztán elkezdesz egy új levelet.

2010. nov. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Milyen szünetre gondolsz?

Ha a 7 napos szünetre, akkor 21 nap tabi, 7 nap szünet, 8. naptól ismét tabi.


Ha hosszabb távon szeretnéd szedni, és arra gondolsz, hogy kell-e szünet, akkor:

"Olvastam a válaszok közt, hogy tartósan fogamzásgátlót szedőknek kell időnként szünetet tartani.A kérdésem az hogy milyen gyakran kell?

Eddig is tartottam, de pontosabb képet szeretnék róla kapni.



Üdvözlettel:

Bogi


Kedves Bogi! Ebben nekem teljesen egyéni sémám van, amit a individuálisan, pácinsfüggően alkalmazok. A vezérelv 1 év után 1 hónap, 3 év után 3 hónap, 5 év után 6 hónap. Az újrakezdést csak bizonyítottan peteérsére jellemző ciklus/ok/ után teszem lehetővé. Ezzel a módszerrel általában nem igazán sok a meglepetés a pácienseim életében, mert általában nem küzdenek hormonális és meddőségi prolémákkal. Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc"

2010. nov. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
ez a lindy alacsony hormontartalmú,. mamár nemnagyon osztják ezt a tarts szünetet elvet. felesleges bolygatni évente vagy 2 évente a szervezetedet. ha jársz nőgyógyászhoz mondjuk rákszűrésre, és ő írta fel a tablettádat, akkor úgyis szól majd, ha váltani kéne, de ez nem most lesz, csak évek elteltével, vagy ha vmi panaszod lesz
2010. nov. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Annyira éreztem, hogy lesz itt olyan, aki okosabbnak tartja magát egy orvosnál:)
2010. nov. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"felesleges bolygatni évente vagy 2 évente a szervezetedet"


A szünetnek pont az lenne a lényege, hogy megnézzék, a szervezeted mennyire tolerálja a tabit. Ha a szünet megbolygatja, az azt jelenti, hogy nem is lennél alkalmas a szedésére.

2010. nov. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket.

Nagyobb periódusonként tartandó szünetekre gondoltam, nem a havira.

2010. nov. 24. 02:17
 7/15 anonim ***** válasza:
nem én érzem okosabbnak magamat hanem egy pár orvos, aki ezt állította. énis tablettát szedek, énis megkérdeztem az orvosom, aki ezt állította h semmiképpen se tartsunk 1-2 évente szünetet mert bezavar. ennek meg semmi értelme h leállítjuk 1-2 évente és megnézzük h jól működünk e vajon még, mert a 2 éventei leállításból azlesz h nemfogsz jól működni. és ezt nem én találtam ki....
2010. nov. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
a szünet márpedig igenis megbolygatja, szinte nincs is olyan nő, aki a tabletta befejezését követően azonnal napra pontosan menstruál, mindig kell egykis időt hagyni, míg a tabletta után beáll a saját rendszerére. és ezt sem én találtam ki.
2010. nov. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Jó, te annak az orvosnak hiszel, én meg annak az orvosnak, aki azt mondta, amit leírtam.
2010. nov. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
ok, így rendben van, mindenki higyjen a saját orvosának, nincsen ezzel semmi probléma. és nagyrészünk úgyis azt írja amit az orvosától hallott. ezért nemkéne belepofázni h már megint van vki aki okosabbnak hiszi magát az orvosoknál....
2010. nov. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!