Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intimzuhanyhoz milyen tablettá...

Intimzuhanyhoz milyen tablettákat illetve növényeket, füveket szoktak használni?

Figyelt kérdés
Néha úgy érzem hogy nincs minden rendben velem odalent, nincs fertőzésem, de elég sok folyásom van. Hallottam hogy mások is szoktak ilyet használni, elég rendszeresen. Mire milyen gyógyfüveket vagy tablettákat lehet használni? És hol lehet ezeket beszerezni? Dm, rossman, patika?
2009. jan. 14. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Húgomnak a nőgyógyásza ajánlott egy új intimzuhanyt, gyógynövényes.

[link]


Neki félévente min. vissza kell menni, mert sajnos mindig összeszed valamit.

2009. jan. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mind a három helyen beszerezhető.

A használandó tabletta pedig a csomagban van. Van egyszerű kézi fajta( 1500-2000 Ft), és van, amit a zuhanyra lehet rátenni (5000-6000-7000Ft). Nekem az előbbi van és teljesen jó! Nekem ajánlották a cickafarkfű teát is erre a célra.

Viszont olvastam, hogy nem szabad túlzásba vinni ezt sem, mert a túlzott hüvelyöblítés pont az ellenkezőjét váltja ki, mint amit szeretnél.

Remélem segítettem!

2009. jan. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Régen sima tejet használtak az asszonyok.
2009. jan. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyászom azt mondta, hogy a rendszeres hüvelyöblítés nem jó, a hüvely alapvetően öntisztító, minden beavatkozás csak tönkreteszi a természetes védőrétegét. Szóval a napi tisztálkodás során nem szabad sem zuhanyozni, sem felnyúlkálni és kimosni. Ha már belekontárkodtál, és problémád van vele, akkor a legjobb egy tampont átitatni natúr joghurttal, és néhány órára feltenni, az visszaállítja a hüvelyben azokat a természetes baktériumokat, amik a védelmét biztosítják.
2009. jan. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

20 évi szenvedés után így jöttem rendbe egy nagyszerű nőgyógyász segítségével:

Amikor a folyás, hüvelygyulladás akut szakaszban van:

1. nap: fél liter langyos csapvízben elkeversz 1 evőkanál 10%-os ecetet és irrigáló eszközzel kiöblíted vele a hüvelyedet.

2.nap: este, lefekvés előtt egy tampont belemártasz natúr joghurtba és felhelyezed, majd mielőtt elaludnál, felhelyezel egy Gynoflor tablettát (nőgyógyász írhatja fel).

3. nap este: ecet

4. nap este: joghurt, Gynoflor

Kb.ennyi, 4-5 nap. Ezután, ha rendbe jöttél, heti két alkalommal Gynoflor, ecet csak akkor, ha tüneted van.

Az ecet savassága miatt kiöli a hüvelyből a kórokozókat, segít fenntartani a hüvely savas kémhatását, hogy ellen tudjon állni a fertőzéseknek, a hüvelytabletta pedig pótolja a hüvely egyensúlyának fenntartásához nélkülözhetetlen jótékony baktériumokat illetve hámosítja a hüvelyt.

Ha százezreket költesz újfajta, jobbnál jobb termékekre, egyik sincs ilyen hatásos és végleges megoldást jelentő, mint ez. Nekem legalábbis csak ez jött be. És szinte ingyen van.

2009. jan. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Segítettetek, köszönöm. De ez a natur joghurtos kicsit durva... Nem lesz tőle bajom? Enyhe hüvelygyulladásom lehet, meg amugy sok problémám szokott lenni és sokat járok nődokihoz is, aki felirogat minden krémet meg gyógyszert, egy hónapig hatnak utána ugyan ugy jön a folyás meg ezek. A cickafark-ot úgy készítsem mint a teát? Neten olvastam hogy van a külsőleg elkészítés és ha inni akarom. A tea a gyengébb, külsőleg-re erősebbet ír.
2009. jan. 14. 14:20
 7/8 anonim válasza:
Bocsáss meg, elfelejtettem leírni, hogy a Gynoflor tabletta felhelyezése előtt természetesen a tampont ki kell venni. Minden alkalommal max.1-2 órát legyen csak fenn, a tablettát pedig felhelyezés előtt célszerű picit bevizezni.
2009. jan. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Mondjuk a tampon kivételét sejtettem.:)
2009. jan. 14. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!