Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Neten az ovulációs kalkulátoro...

Neten az ovulációs kalkulátorok mennyire jók és megbízhatóak sztek?

Figyelt kérdés
nem akarok babát, csak ki szoktam számolni hogy tudjam mikor érik meg mikor vigyázzak a sex-szel, mert ugyan óvszerrel védekezünk én akkor is félek.
2010. nov. 24. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Sokkal jobb, ha a saját testedet figyeled:)

Pl mérd az alaphődet reggelente.


"Az egyik legismertebb módszer a hőmérőzés, amelynek lényege, hogy a ciklus második felében, a petefészekben termelődő progeszteron hatására az alaphőmérséklet néhány tized fokkal megemelkedik és ez az emelkedés egészen a menstruációig (vagy az előtte lévő 1-2 napig) fennáll.


A hőmérőzést a ciklus első napján vagy a menstruáció utáni első napon kezdjük.


Az alaphőmérsékletet mindig közvetlenül ébredés után mérjük (minimum 5 óra alvás után), még mielőtt az ágyból kikelnénk, lehetőleg minden nap azonos időben. Kizárólag testüregben (szájban nyelv alatt, hüvelyben, végbélben) mért hőmérséklet értékelhető.

A szabályos görbén a ciklus első felében a hőmérséklet alacsonyabb, majd közvetlenül az ovuláció előtt hirtelen leesik (figyelem: ez nem mindenkinél történik meg). Az ovuláció után 24-48 órával a hőmérséklet hirtelen vagy fokozatosan megemelkedik és a ciklus második felében a hő pár tized fokkal magasabb a ciklus első felében mért eredményhez képest.


Ha nem következik be a teherbeesés, akkor a menstruáció előtt egy-két nappal, vagy akár a menstruáció napján a hőmérséklet hirtelen leesik. Amennyiben a hőmérséklet fent marad, akkor jó esély van a terhességre."

2010. nov. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!

Én is net segítségével számoltam ki, de kétfélét is kipróbáltam, s mivel az egyik csak 1 adatot kért, a másik meg 3, ezért eltérés lett a dátumban. Mivel babát akartunk, így aztán 3 héten át intenzívek voltunk:) Összejött:)

2010. nov. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!