Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány éves korban ajánlott...

Hány éves korban ajánlott először nőgyógyászhoz menni? A nő vagy a ffi orvos a jobb?

Figyelt kérdés

nincs semmi problémám csak érdeklődök,barátom sem volt...meg semmi.

a ffi orvostól kicsit tartok.tudom,hogy az a dolga h megvizsgálja,és hogy ő naponta egy csomó ilyen vizsgálatot megcsinál.de egy nő jobban át tudja érezni a problémát nem?nektek melyik nemű vált be?

14/L


2009. jan. 14. 17:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Én mindenképp ha már menstruálsz,elmennék nőgyógyászhoz,ő megnézi hogy minden rendben van-e.Évente egyszer 14 éves kor felett szerintem nem árt,főleg ha már menstruál az illető,mint írtam is.Én is évente egyszer megyek.

Nekem volt nődokim és férfi is.Bevallom őszintén,attól függetlenül,hogy a nő gyengédebb volt,nekem valamiért frusztráló volt a tudat,hogy ő NŐ.A magyarázatát ne kérd,magam sem tudom.

Két dolgot tudok javasolni:KÉrd ki édeanyád,nagynénéid,esetleg idősebb nővéred véleményét az ő dokijaikról,sőt én addig elmerészkednék,hogy valamilyen úton-módon,pl.iwiw,vagy személyes "véletlen" találkozás során szemrevételezzem a leendő orvosomat,és ezután döntenék.Én is a Te korodban voltam először dokinál,akkor még SZTK-n,azt hittem,hogy frusztráló lesz a férfi doki,de nem volt nagyon gáz.Gondold végig.

MElody

2009. jan. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem élsz nemi életet és nincsen valamilyen problémád addig nem kötelező elmenni. Én 19 évesen voltam először, miután összejöttem az első barátommal. Én női orvoshoz mentem, mindenképpen női orvost szerettem volna mert én is úgy gondolom hogy egy nő jobban átérzi a problémámat, jobban el tudom engedni magam és nyíltabban beszélni a problémáimról. Egy férfi előtt biztosan feszengenék és nem mernék semmit sem kérdezni. Ez persze én vagyok, van akit nem zavar a férfi orvos, hanem pont a női orvost tartja kellemetlenebbnek. Szakmailag a női meg a férfi orvos is lehet lelkiismeretes, gyengéd, ügyes, ez nem nemtől füg. Érdemes érdeklődni, utánakérdezni az ismerősöktől ahogy az előttem levő is írta hogy kihez érdemes menni.
2009. jan. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!