Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Nők egészsége

A kérdés

A génia 92 hüvelykúp használata közben lehet-e nemi életet élni, vagy csak az eltelt 10 nap után?

2010. nov. 30. 10:08  Privát üzenet  

A válaszok
Semmilyen hüvelyfertőzés alatt nem élünk nemi életet, csak a teljes gyógyulás után. Másképp fennáll a veszélye a partner megfertőzésének, és a saját gyógyulás is elhúzódik.

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont 2010. nov. 30. 10:19 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

De ezt már csak a fertőzésre használt krém után használnám, ez egy hüvelyhelyreállító, amikor már elvileg nincs fertőzés, de a megleelő réteget visszaadja a hüvelyfalamnak. Akkor sem lehet, ha ez egy hüvelyhelyreállító kúp?

# 2/8Időpont 2010. nov. 30. 10:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ezt a hüvelyflóra helyreállítót amúgy el lehet használni mind a 10-et? Vagy kötelező, mert olyan sok mindent ír ez a tájékoztató, nem baj ha egymás követő 10 napon elhasználom mindet? Bajom ugye nem lesz tőle? Vagy meddig? Augusztus óta szenvedek fertőzéstől ezért lenne olyan fontos hogy végre helyreálljon már.

# 3/8Időpont 2010. nov. 30. 10:26 Privát üzenet
Hát a helyedben én inkább kivárnám a kezelés végét. Szerintem még sérülékeny lehet a nyálkahártya a hüvelyben a fertőzés és a fertőzés elleni kezelés következtében. Nem állt még helyre a hüvelyflóra a fertőzés és a kezelés utána. Így nagy eséllyel esel vissza, ha a hüvelybe kerül valamilyen kórokozó. Márpedig szex során ez igen valószínű. Ha egészséges a hüvely, akkor ez nem gond, mert a tejsavbacik rendezik, de ha még nem 100%-os a hüvelyflóra, akkor újrafertőződhetsz.

# 4/8Időpont 2010. nov. 30. 10:29 Privát üzenet

Amúgy részemről én tejsavas irrigálás párti vagyok. Ebben a kérdésben sokat írtam erről:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__13438..

# 5/8Időpont 2010. nov. 30. 10:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen akkor kivárom a végét, végülis már olyan mindegy, mert augusztus óta nem voltunk együtt a párommal, mert egy percre nem gyógyulta még meg, és nagy bízom benne, hogy ezúttal sikeres lesz a kezelés.

A tejsavas irrigálást én is végzem, hetente egyszer, nőgyógyász ajánlotta, és fogom is mivel úgy tűnik elég gyenge a szervezetem. Jut eszembe erről, gondolom a génia kúp alatt azért ne irrigáljak. Köszi a linket, majd olvasgatom hátha találok hasznos választ magamnak is.

# 6/8Időpont 2010. nov. 30. 10:38 Privát üzenet

A kúp alatt szerintem ne irrigálj és ne szeretkezzetek ( én legalábbis erre mindig figyeltem).

Csináld végig most a 10 napost, de ha használ és a későbbiekben elkezdenéd érezni, hogy gond van, akkor kezdd el és használd mondjuk 3 napig. Én így csináltam régebben és ezzel helyrehoztam magam.

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont 2010. nov. 30. 10:42 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Jó rendben akkor mellőzök addig mindent. Nekem colpo cleaner intim zuhanyom van nem túl nagy tartállyal és gyógyszertárban kikevert tejsavval irrigálok, de csak egyszer töltöm tele a tartályt, az elég? Nem baj hogy olyan kicsi, nekem még elég kellemetlen és szenvedés az egész.

# 8/8Időpont 2010. nov. 30. 10:49 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hüvelykúp használata?!
Hüvelyi viszketést mivel tudnám csillapítani vagy gyógyítani? (Génia92 hüvelykúp) Kimarta a kúp a hüvelyem?
A hüvelygombát lehet kezelni csak krémmel, hüvelykúp nélkül?
Cikatridina hüvelykúp mellett próbálkozhatok a teherbeeséssel?
Genia hüvelykúp februárban járt le használható még attól?
A hüvelykúp kimarta a hüvelynyílásomat! Mit csináljak?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Nők egészsége rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!