Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A HPV elleni oltásnak vannak...

A HPV elleni oltásnak vannak szövődményei?

Figyelt kérdés
Beszéltem a háziorvosommal, és azt mondta, nem kell előtte nőgyógyászati kivizsgálás, tényleg ennyire biztonságos lenne ez a védőoltás?
2010. dec. 2. 17:10
1 2
 1/14 Oxa ***** válasza:

Szia!


Minden anyagnak lehetnek mellékhatásai!

Kérj egy allergiavizsgálatot, aminél jelezd, hogy a HPV oltás szövődménye miatt kéred a vizsgálatot!

Inkább legyen egy allergiateszted és esetleg derüljön ki több minden, mintsem beoltanak és utána akár hónapokig is orvoshoz kelljen járnod!

Szerintem! :)

2010. dec. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Minden oltásnak vannak szövődményei. Ahogy mindenfajta orvosi beavatkozásnak is. De ennek az esélye eléggé elhanyagolható.
2010. dec. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Akkor van értelme a nőgy. vizsgálatnak előtte, ha élsz nemi életet. Ilyenkor érdemes HPV-tipizálást kérni, bár ez is fizetős vizsgálat. De ha már jelen van a HPV a szervezetedben, akkor felesleges a drága oltást beadatni. Minden oltásnak, mint ahogy minden gyógyszernek lehetnek mellékhatásai, de ezek ritkák.
2010. dec. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Aha, értem. Csak az a baj, már holnap jön a vakcina, és nem tudok allergiavizsgálatra menni, de tudtommal nem vagyok semmire allergiás, viszont ez nem garancia rá.

Szerintetek lehet ebből még baj?

2010. dec. 2. 20:08
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát élek már nemi életet 1 éve, de óvszer nélkül sose. És eddig csak 1 pasival voltam. Akkor már baj lesz?
2010. dec. 2. 20:15
 6/14 Oxa ***** válasza:

"Aha, értem. Csak az a baj, már holnap jön a vakcina, és nem tudok allergiavizsgálatra menni, de tudtommal nem vagyok semmire allergiás, viszont ez nem garancia rá.

Szerintetek lehet ebből még baj?"


A lényeg, hogy figyelj magadra! Ha valami kéretlen tüntet észlelsz, akkor azonnal jelezd az orvosodnak! Ha nem, akkor semmi különös nincs, elfogadja a szervezeted!


"Hát élek már nemi életet 1 éve, de óvszer nélkül sose. És eddig csak 1 pasival voltam. Akkor már baj lesz?"


Abszolút nem! Ez egy nagyon helyes eljárás!

2010. dec. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A HPV testfelületek érintkezése során is átjuthat, tehát óvszer használata mellett is terjed. Amúgy is az emberek 80%a fertőzött.

Mellékesen az oltás csak néhány típus ellen véd.

Ugyanúgy kell szűrésre járni, és ugyanúgy lehetsz méhnyakrákos, csak kevesebb eséllyel egy picit.

De ha élsz nemi életet, akkor nem ártana HPV teszt. Mert különben teljesen feleslegesen fizettek érte pénzt.

2010. dec. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Gyerekek! Mikor értitek már meg, hogy semmilyen oltás nem véd meg semmiféle kórokozótól. Emlékeztek még a tavalyi felhajtásra? Ha igaz lett volna amit a vészharangok jeleztek, már a fél országnak ki kellett volna halnia. Nem az oltás véd meg, hanem az immunrendszer. Ha az gyenge, az oltástól is bajod lehet. Ha erős, nincs az a virus, ami árthat neked.Csak tudni kellene, amit nem tanitanak a suliban, hogy mivel tudod erősiteni a mai világban. Régen könnyü volt, voltak normális, mérgek nélküli zöldségek, gyümölcsök. Ma már nagyon nehéz olyan ételt találni amiben még vannak vitaminok. Ha nem eszel táplálékkiegészitőt, abból is olyat ami tényleg megfelelő mennyiségeket tartalmaz ezekből a létfontosságu mikrotápanyagokból, akkor számithatsz rá, hogy az immunrendszered vitaminhiány miatt cserbenhagy. Mit gondoltok miért nem hagyják hogy kimaradjon valaki a kötelezőnek mondott oltásokból? Mert akkor végre kiderülhetne hogy az aki nem akarta az oltást, az egészséges marad, mert általában olyanok nem akarják beoltatni magukat, akik már felvilágosultabbak az átlagnál. Ismerek olyan személyt, volt osztálytársamat, aki elvonult Magyarországon az öt gyerekével egy olyan helyre, ahol már nem nagyon éri utol az ÁNTSZ, egyik gyerekét sem oltották be semmi ellen sem, és kicsattannak az egészségtől. Ő meg merte tenni hogy szembeszállt. Én sem akartam beadatni a gyerekemnek, nem vettem át a postán a felszólitó levelet, és képzeljétek, az ÁNTSZ vezetője személyesen hozta ki a MUNKAHELYEMRE! Azóta elhiszek mindent arról hogy a gyógyszermaffia irányit mindent ezen a világon!
2010. dec. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Utolsó: Azért vannak a kötelező védőoltások, mert ha senki nem adatná be, újra elterjednének azok a vírusok.

Nyilván ha az egész populációból nem oltatja be magát pár ember, akkor a többiek "megvédik", mivel nincsen kitől elkapni a vírust. De ha senki nem oltatna, megint élvezhetnénk a járványos gyermekbénulást pl...

2010. dec. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ezt mesélik be azért, hogy hihető legyen. Nézz utána milyen időszakban volt a járvány amiről beszélsz. Amikor az emberek nagy része rossz körülmények között él valamilyen politikai esrmény miatt, akkor több a gyenge egészségi állapotú köztük, ezek sajnos meg is halhatnak, ha betegek lesznek. Bármelyik nagy járvány idején is csak az emberek egy kis százaléka betegedett vagy halt meg, a többiek könnyedén átvészelték az egészet. hogy lehet ez, akkoriban még nem léteztek védőoltások? Valami bűzlik itt, nem? És még régebben, hogy-hogy nem halt ki az emberiség? Akkor mi védte meg őket a halálos fertőzésektől? Én sosem kértem influenza ellen oltást, és mióta vitamint szedek, mégcsak náthás sem vagyok soha. Hozzáteszem, most is rövidujjuban szaladgálok ki a házból, mert lusta vagyok pár percért felöltözni, közben meg van vagy minusz 7 fok, a főnökömék kabátot és sapkát vesznek akkor is ha a szeméttel szaladnak ki, mégis mindig "megfáznak" Hogy is van ez?
2010. dec. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!