Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális, h nem múlt el a...

Normális, h nem múlt el a menstruációm, amikor elkezdtem szedni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
1 hónapig tartott a menstruációm, mindaddig, amíg szedtem a gyógyszert. Ezután abbahagytam a szedését, de most megint gondolkodom, h megpróbáljam e újból.
2010. dec. 8. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Első hónapban előfordul elég gyakran. Ha második-harmadik levélnél is ez van, akkor orvos.

Persze ez pecsételő vérzésre vonatkozik. Ha egész hónapban normális erősségű volt (nem csak csöpögött meg maszatolt), akkor már rég orvoshoz kellett volna menni.

2010. dec. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amikor elkezdtem szedni (a menses első napján), több mint két hétig megvolt, bár nem túl erősen, aztán elmúlt nagy nehezen, a 7 napos szünet 5. napján megjött. Ami a legfontosabb ilyenkor nem szabad önkéntesen abbahagyni, amit leírtam az teljesen normális volt, ha egy hónapig nagy mennyiségű volt vissza kellett volna menni a dokihoz, hogy most mi legyen...de ezzel totál felborítottad a ciklusodat...előbb gondolkozni kellett volna nem abbahagyni, és most ne újra kezd, mert akkor tényleg totál kikészül tőle a szervezeted, hanem menj el az orvoshoz és meséld el az egészet...
2010. dec. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Most egy kicsit elbizonytalanodtam, nem gondoltam, h gond lehet, ha megint elkezdem szedni. 1 hónapot hagytam ki, és nem vettem észre semmilyen változást, a ciklusom sem borult fel tőle, ami miatt abbahagytam az a nem szünő menses volt. Szóval, ha ugyan ezt a gyógyszert megint elkezdeném szedni, ártanék magamnak?

köszönöm a válaszokat

2010. dec. 8. 14:55
 4/5 A kérdező kommentje:
egyébként a jangee típusú 3/0.02 milligram-os tablettát szedtem
2010. dec. 8. 14:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Jól bekavartad a szervezeted. Első hónapban a vérzés normálisnak mondható, főleg ha a mensid első napján kezdted el szedni a gyógyszert. Végigszedted legalább az első levelet? Szerintem most önkényesen ne kezd el megint, előbb keresd fel a nődokit, mert lehet még nagyobb galibát okozol vele.
2010. dec. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!