Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Holnap nőgyógyász, még sosem...

Holnap nőgyógyász, még sosem voltam, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Talán valami fertőzésem van; viszketés, erős folyás, pirosság stb. nem múlt el akármit próbáltam, így kénytelen leszek nőgyógyászhoz menni. hogy zajlik eza megvizsgálás, meg miegymás?
2010. dec. 16. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:

semmi különös. elmondod h most vagy először nőgyógyásznál akkor másképpen fog hozzád állni. mindent mondani fog neked h mit hogyan csináljál.

egyébként annyi lesz h felfekszel az asztalra, széttárod a lábad, ő belenyúl valszeg egy pálcikával, 2 mp az egész, ez a kenetvétel. aztán elküldi laborba és ott megnézik h mivel fertőződtél meg. és itt végeztünk is. ennyi az egész. előfordulhat h még nyomkodja kicsit a hasadat is. semmi para, nemkell tőle félni. ha nem félsz, fájni sem fog, mivel azért szokott fájni, mert aki parázik az összeszorítja a hüvelyizmait, így szűk a hely és minden apróságot érzel amit az orvos csinál. ne feszülj rá, és szinte semmit sem fogsz érezni

2010. dec. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát én a kistarcsai kórházban voltam, és nem mondott semmit az orvos, hogy mit fog csinálni. Meg úgy nézett rám ,mint aki nem hiszi el, hogy szűz vagyok Ez kb. 1,5 éve volt.
2010. dec. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nemazt fogja mondnai h mitfog csinálni, hanem azt h TE mit csinálj
2010. dec. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

de ő "látja" ha már nem vagyok szűz nem?

vagy az hogy veszi ki magát hogy odamegyek a 15 évemmel és nem vagyok szűz? emiatt nem fog furcsán tekinteni rám?:S

2010. dec. 16. 16:09
 5/10 anonim ***** válasza:

persze, semmi nem lesz. De azt mondhatod, hoyg most vagy először. Meg fogja kérdezni, hány évesen volt az első mensesed, és azt is, hoyg hanyadikán jött meg legutóbb, erre készülj fel. Bemégy köszönsz, elmondod, mi baj, aztán kérdeznek, írnak a szgépbe, aztán mondja, hoyg menj oda a vizsgálóasztalhoz, vagy hogy vetkőzz le - akkor le kell venni a bugyit. Én ezért szoktam szoknyában vagy hosszú felsőben menni, hogy ne legyek félmeztelen a széktől az ágyig.

Felfekszel, mutatja hova tedd a lábadat, a popsit inkább magasabbra tedd az asztalon.

Megvizsgál, 1 perc.megnézi pl ha piros.

Aztán mondja le lehet jönni, fel lehet öltözni. Aztán odamégy az asztalához, és ír receptet, valszeg kenőcsöt. S elmondja, hogy használd.

Megköszönöd, távozol.Kérdésed van, akkor kérdezz!

2010. dec. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ja, ez mindegy. Neki. Ő már látott minden félét. Akkor meg fogja kérdezni: nemi életet él? Mondjad, igen. Fogamzásgátlás? megmondod, nem volt, vagy gumi..Egyúttal megkérheted, tudna-e az óvszernél jobb fogamzásgátlót neked?

Jobb lenne. Ha már úgyis ott vagy.

És ha nemi életet élsz, akkor rákszűrésre is kell járni kétévente.

2010. dec. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bemész, először kérdezni fog mindenfélét, de nyugi, csak olyanokat, amire tudod a választ. :) Ezalatt kicsit oldódik majd a feszültséged is, tapasztalat (már elég régóta járok orvoshoz, de még mindig oldódom a beszélgetés alatt ahhoz képest, mint amikor belépek.) Mondd meg mindenképpen, hogy még nem voltál ilyen vizsgálaton, ha kicsit tartasz tőle, azt is nyugodtan mondd el, megértőek szoktak lenni a dokik. Megkérheted arra is, hogy mondja el, mit fog tenni. Ezután elküld levetkőzni, általában erre van külön öltözőhelyiség. Alulról levetkőzöl, felmászol a vizsgálószékre, lábaidat beteszed a kengyelbe, és lazítasz. Egy teljes körű vizsgálat rákszűréssel együtt ilyen: Megnézi a doki kívülről a szeméremajkakat, majd egy fém vagy műanyag kacsát vezet óvatosan a hüvelyedbe. Ez egy kicsit feszítő érzés lehet, de nem fáj. Nagyítóval (kolposzkóp) megnézi a méhszájat. Egy kis pálcikával kenetet vesz a méhszájról, ezt nem is fogod érezni. Szokták jóddal és ecetsavval ecsetelni a méhszájat, mert így jobban látják, ha elváltozás van. Ezt sem érzed. Utána kiveszi a doki a kacsát, majd kesztyűs kezének 1, néha 2 ujjával belülről kitapintja a méhszájat, kívülről a másik kezével közben megnyomkodja a hasad (méhet, petefészkeket), közben esetleg megkérdezi, hogy érzel-e valahol fájdalmat. Ha valami bajt érez, csinálhat uh-ot is, ez lehet hasi vagy hüvelyi. Utóbbinál egy kb. hüvelykujj vastagságú uh fejet vezet a hüvelyedbe, és óvatosan mozgatja. Nem fáj, kicsit kellemetlenebb, de nem rosszabb, mint bármelyik másik vizsgálat. Ezután alulról felöltözhetsz, ha a melleidet is meg akarja nézni, felülről le kell vetkőznöd, és áttapintja őket. Az egész kb. annyi ideig tart, mint amennyi idő alatt ezt végigolvastad. Megbeszélitek a továbbiakat, kúpot, gyógyszert ír, ha kell, megmondja, mikor mehetsz az eredményért. Hogy szűz vagy-e vagy sem, nem érdekli, illetve meg fogja kérdezni, de csak azért, mert szűz lányokat néha végbélen keresztül vizsgálnak. (Szerintem az rosszabb...) Ne félj, ezen minden nőnek túl kell lenni egyszer, és legközelebb már nem fogsz ennyire izgulni! Minden jót, írj majd, hogy hogy ment! :)
2010. dec. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm (:
2010. dec. 16. 20:48
 9/10 anonim ***** válasza:
Túlélted? :)
2010. dec. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen túl. kiderült, hogy hüvelygyulladásom van .:S de nem volt semmi vészes amúgy, mégegyszer köszönöm, így mégiscsak könnyebb volt elmenni :)
2010. dec. 19. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!