Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyász hány hetes...

A nőgyógyász hány hetes terhességet tud már megállapítani egy egyszerű vizsgálatból?

Figyelt kérdés
Az egyszerű vizsgálat alatt a kézzel való vizsgálatot értem
2010. dec. 23. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1 hónaposat.
2010. dec. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
tehát ha rákszűrésre megyek, de nem tudom, hogy terhes vagyok, akkor a nőgyógyász észreveszi?
2010. dec. 23. 18:24
 3/11 anonim ***** válasza:
Csak ultrahang mutatja ki. 5-6 hetesen kb.
2010. dec. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
akkor most mégsem jönne rá a nőgyógyász ha esetleg terhes lennék?
2010. dec. 23. 18:34
 5/11 anonim ***** válasza:
De, kb. 5 hetes terhesség kitapintható, mert a méh felpuhul és nagyobb lesz.
2010. dec. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi. és mellérzékenység a terhesség hanyadik hetében jelentkezhet?
2010. dec. 23. 18:44
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Figyelj, a legegyszerűbb, ha veszel egy tesztet (vagy megkéred a dokit, hogy laborban határozzák meg a hCG-t), az már 2 hetes terhességet is megbízhatóan kimutat. Utána jön az UH, ami 4-5 hetesen mutatja ki, a "kézi" vizsgálat pedig a legjobb esetben mutatja ki 5-6 hetesen.

Az pedig, hogy a tünetek kinek mikor és milyen erősen jönnek elő, teljesen egyénfüggő.

2010. dec. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A teszt NEM mutat ki kéthetes terhességet, mert a terhességet az utolsó menstruáció első napjától számoljuk, vagyis a 14. napon, peteéréskor, megtermékenyüléskor már két hetes terhes vagy! A teszt legkorábban az elmaradt menstruáció előtt 1-2 nappal, de inkább az elmaradt mensi után pár nappal jelez. (Beágyazódás után 3 nappal, vagyis 28 napos szabályos ciklus esetén 10-13 nappal a peteéréskor történt együttlét után). Teszt tehát 4 hetes terhességet mutatja ki, tapasztalt, jó orvos egy héttel később (5 hetes) teljes biztonsággal kitapintja, hüvelyi uh-on 5-6 hetes terhesség látszik. (5 hetesen még csak petezsák).
2010. dec. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A 19:48-as vagyok. A "2 hetes"-t úgy értettem, hogy az együttléttől számolva... (Tudom, hogy a gyakorlatban máshogy számolják a kort, csak nem akartam túlbonyolítani)
2010. dec. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Így oké, csak akkor az 5 hetesen kitapintható terhesség csalóka, mert az meg akkor csak 3 hetes. :) Kellemes Ünnepeket!
2010. dec. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!