Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg egészségesebb, ha...

Tényleg egészségesebb, ha intim tisztálkodószereket használok?

Figyelt kérdés
Szappant használok intim testrészem tisztitására, ám sokat hallom (reklámok), hogy igy a szükséges baktériumokat is megöli, igy kevesebb a védettség. Igaz ez? Váltsak inkább direkt erre készült termékekre?
2009. jan. 24. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy képzeld el, hogy a szánkat sem mossuk szappannal, és ez is egy nyálkahártyával bélelt üreg. Saját, speciális baktériumflórája van (ahogy a szánknak is), aminek a legfontosabb elemei az ún. lactobacillusok. Az általuk termelt tejsav felelős az itteni savanyú pH beállításáért. Ha túl alaposan kimosod őket, nem lesz, ami termelje a tejsavat, a pH eltolódik semleges vagy lúgos irányba (a szappan maga is általában lúgos kémhatású). Ebben a környezetben pedig olyan bacik fognak elszaporodni, amik gyulladást, hüvelyfolyást okoznak.

Erre találták ki az intim tisztálkodószereket, amik nem tolják el a pH-t lúgos irányba, és elvileg a lactobacillusokat sem írtják ki, sőt akár lehet is bennük lactobacillus-flóra.

Ami a magánvéleményemet illeti: akármit csinálsz vele, ha túlzásba viszed, akkor abból elöbb-utóbb gond lesz. Szerintem erre a részre egy könnyű, külső (!) mosakodás a megfelelő, akár szappannal is. A lényeg, hogy a hüvelybe nem mossunk be semmit, és ha lehet, ki se! Vagyis a hüvelyöblítés nem a mosakodás része!

2009. jan. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Hát, én csak a környezetemben élők példáit tudom mondani, ők mióta elkezdtek ilyen intim mosakodókat használni, elkapnak mindenféle hüvelygombát és nem tudják őket kikezelni belőle, állandóan előjön. Szerintem (meg mostmár szerintük is) ez azért van, mert túlságosan legyengült a hüvely saját védekezőrendszere ezek miatt az intim mosakodószerek miatt.

Ha valakinek van egyéb tapasztalata, nyugodtan cáfoljon meg, én ennyit tudok.

2009. jan. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Fölösleges, sőt tényleg nem egészséges.

ezt nekem több nőgyógyász is megmondta kerek perec.

2009. jan. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem hüvelyöblitésre goondoltam, hanem a külső nemi szervek tisztántartására.
2009. jan. 24. 15:08
 5/9 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok. Mi sem a hüvelyöblítésre gondoltunk, hanem tényleg csak arra amikor simán megmosod kívülről.

Ha használni akarod, szerintem akkor is csak ritkán tedd. Rendszeres használata inkább árt mint használ.

2009. jan. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a Sába intimmosakodót tudom javasolni. Nálam a tévében agyonreklámozott Lactacyd femina nagyon nem jött be, és amikor a nőgyógyászomnak mondtam, hogy évek óta ezt használom, akkor elég csúnyán nézett. Elkezdtem használni a Sábát heti 3-4 alkalommal, és azóta semmi problémám nincs.
2009. jan. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2009. jan. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia.


Érdekesek a válaszok,én csak annyit mondanék,hogy mamáink anno,nagyobb koszban éltek,és a jó öreg lúgos szappannal mosakodtak,és mégsem volt ennyi panaszuk.

Az orvosom(konkrétan tanszékvezető,klinikaigazgató) annyit mondott,hogy nőgyógyászati műtét után az intim mosakodó az ajánlott tisztálkodási eszköz a lábadozási szakaszban,utána pedig az alapos mosakodás TISZTA VÍZZEL.

Nekem bevált,mondjuk én még havonta egyszer csinálok egy két napos ülőfürdő-kúrát is,ha van panaszom,ha nincs.Melody

2009. jan. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fölösleges különféle kencékkel tisztítanunk magunkat oda lent is. A sima, tiszta víz bőven elegendő.
2009. jan. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!