Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nyáron egészségesebb a tampon?

Nyáron egészségesebb a tampon?

Figyelt kérdés

én eddig egész évben betétet használtam de most a hőségben elég rossz hogy befülled betét meg a bőröm is

gondoltam hogy nyárra a tampon használatra váltanék

csak annyi még a baj hogy hajlamos vagyok a gombára és félek hog kijönne tőle


2011. jún. 5. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
A tampon használata mindenképpen jobb, mint a betét. Annak idején én is szenvedtem gombafertözésektöl, és amióta (orvosi javaslatra) átváltottam tamponra, attól kezdve nem volt ilyen gondom. AZ orvos ezt azzal magyarázta, hogy a betét használatakor állandóan nemdves, párás a betét és a böröd közti levegö és ez ideális a gombáknak. (Ezért nem egészséges a tisztasági betét sem.)
2011. jún. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha félsz maradj a betéténél, és többször töröld meg a puncidat intim törlőkendővel.
2011. jún. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a tampon egészségtelenebb mint a betét.
2011. jún. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, a tampon egészségtelenebb! Őszintén csodálkozom az 1. válaszon. Nekem anno mikor gombés panaszaim voltak a dokim mondta, hogy ha jót akarok felejtsem el a tampont örökre és használjak betétet mert sokkal egészségesebb. Azóta csak azt használok és nagyon meg vagyok elégedve, soha nem volt még vele semmi gondom. Nyáron is kényelmes mintha ott se lenne, egyáltalán nem fülled be. Persze az sem mindegy milyet veszel légáteresztőt kell venni az nem fog befülledni de 8-10 óránként ki kell cserélni. Én akkor szoktam amikor megtelt és még igy sincs gondom vele. Igazából elfeledteti a menzeszt, nincs is eszemben amig nem megyek wc-re és nem látom. Tamponnal volt rengeteg gondom alig alig ment a felhelyezés és utána is állandóan folydogált ki mellette, attól rettegtem mikor ázom el a végén ugyanúgy betétet kellett hordanom mint nélküle. Szörnyű volt! Örülök hogy abbahagytam!

Ja és általában nem lehet annyira kezet mosni hogy csírák kórokozók ne maradjanak az ember ujján (gondolj bele a csapot is el kell zárni kézmosás után, wc kilincset megfogni stb..) nem hiszem hogy mindenki ott pipiskedik egy zsepivel. Felhelyezéskor tehát még igy is marad némi fertőzésveszély, én amugy is hajlamos vagyok a lenti nyavalyákra ugyhogy ez nem hiányzik.

2011. jún. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!