Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányoknál is van nuni vizsgála...

Lányoknál is van nuni vizsgálat iskolában vagy ez szívatás és kötelező?

Figyelt kérdés
Pár helyen olvastam ilyet és félek,remélem nem igaz,és egész nagyoknál olvastam ezt.Tényleg megtehetik,mi ez az új mizéria?És az igaz vagy szívatás,hogy sokszor egymás előtt vizsgálgatnak,megtehetik?
2010. dec. 27. 18:39
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a válaszát!
2010. dec. 27. 19:11
 12/67 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, de ameddig beszámítható vagy, illetve nem vaggy ön-,és közveszélyes/elmúltál 14 (13?0,) addig megtagadhatod a vizsgálatod.

Persze egy vérnyomásmérésből ne csinálj cirkuszt.

2010. dec. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 A kérdező kommentje:

Á,vérnyomásból dehogy csinálók,én ilyen gerinc vizsgálatból sem,persze azt azért elvárom,hogy ha már levetkőzők félmeztelenre ne legyen ott más osztálytárs bennt,meg annyi hogy én mondjuk hiába mondják hogy csak alsóneműbe,melltartó,bugyiba lehet bemenni,én mindig polóba megyek be,mert nekem így kényelmesebb,kellemesebb,de mások is átvették tőlem.


De amiről itt olvastam,meg itt írta is valaki,hogy van ilyen de elhagyják többnyire az orvosok,ez mi is pontosan,meg mit is csinálnak az azért érdekelne.Én a srácokat is azért tökre sajnálom ,egyedül emiatt jó,hogy lány vagyok 14 évesen.


Köszönöm a választ,és a további válaszokat is,ha valaki tudja mi is ez a fejlettségi vizsgálat és leírná megköszöném nagyon,majd megnézem.

Mindenkinek jó éjszakát szeretnék kíváni.

2010. dec. 27. 19:43
 14/67 anonim ***** válasza:

Én fejlettségi vizsgálatról az iskolába készülő óvodásoknál hallottam. Amikor megkérdőjelezhető a gyerek iskolaérettsége, de az sem orvosi vizsgálat, hanem pszichológiai és pedagógiai vizsgálat, beszélgetés a gyerekkel.

Ha az iskolában téged le akarnak vetkőztetni, akkor szüleiddel együtt akár a rendőrséghez is fordulhattok.

2010. dec. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:

"Ha az iskolában téged le akarnak vetkőztetni, akkor szüleiddel együtt akár a rendőrséghez is fordulhattok."


Jajj istenem, dehogy. Itt egy doktornő írása:

"Az iskolaorvosnak 2 évente kötelező végigvizsgálnia minden gyereket, 1.től 12. osztályig. A vizsgálatoknál elvileg teljesen le is vetkőztetheti a gyerekeket, hiszen csak így lehet tökéletes képet kapni a gyerek állapotáról. A szakmai szabályok szerint a gyermek fizikális vizsgálatához ugyanis teljesen le kell őt vetkőztetni, ez azt jelenti, hogy bugyira, de oda is bele kell nézni⁄fiúknál a heréket kitapintani. Tehát, nem lehet elítélni⁄feljelenteni azt az iskolaorvost, aki meztelenre vetkőztet. DE! A meztelenre vetkőztetést természetesen nem szabad a többi gyerek előtt végezni és a szülőnek is joga van ilyenkor jelen lenni. A józan, tapintatos orvos, ha nem tudja megoldani, hogy egyenként vizsgálja a gyerekeket, véleményem szerint eltekint a gyerekek számára kínos vizsgálatoktól, akkor is, ha ez a tökéletes szakmaiság rovására megy. Van minden gyereknek úgyis saját gyerekorvosa⁄háziorvosa, ahová a szülőkkel együtt bizalommal tud fordulni (de ez csak az én magánvéleményem!). Jogilag tehát az orvos elvileg megteheti, hogy vetőztet, de azt gondolom, akkor nem feltétlenül, ha nincs jelen a szülő ill. a gyerek⁄szülő ebbe nem egyezik bele. Más kérdés, hogy a szülőnek írásban kellene kérnie az iskolaorvosi fizikális vizsgálat mellőzését, ilyen kéréssel én még soha nem találkoztam! "


Ha csak megkéri az orvos, hogy vetkőzzön le, ugyan miért fordulhatna rendőrséghez? Ha megfognák és levetkőztetnék, akkor igen, de így nem.

Ugyanis az orvosnak kötelessége lenne megvizsgálni, de mindegy.

2010. dec. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 A kérdező kommentje:

De mit vizsgál egy lánynál és hogyan egy orvos intim testrésznél fejlettségre hivatkozva?Meg mért és mit írkál be,létszi,hogy tiszta legyen a kép?És fiúknál mi van,náluk mért csinálják gyakrabban,mert mindig a here leszállást mondják,akisöccsémé már születéskor leszállt,szóval akkor mit néz annyira náluk,ha iskolás lesz és mért pont amikor már nagy gyerek,meg nálunk is mért akkor,akkor már elég szemérmes az ember?


De akkor el kellene mondani azt is hogy nem kötelező a vizsgálat,ha nem akar nem kell levetkőzni,ezt nem teszik meg,ez a baj,meg hogy a szülők sem tudna sokszor ilyen vizsgálatról.

juj,mennem kell.

De létszi írd le,hogyan vizsgál az orvos,ha tudod,mert ezt senki nem tudta még leírni.

2010. dec. 27. 20:07
 17/67 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem túl sok bulvárt olvastok mostanában,nem? Miért gondoljátok,hogy aki orvosnak tanul rengeteg energia és idő árán-főképp,aki rosszul fizetett gyerekorvosnak vagy iskolaorvosnak megy-az mind pedofil,kukkoló,tapizós,még jó,hogy egyéb erőszakos dolgokról nem szól a fáma?Mindannyiunknak van testünk,karban kell tartani,nem?Az,hogy ezekért a vizsgálatokért direkt az orvosnak nem kell fizetni,még értékes dolog,akkor is,ha ezt most még nem érted meg.Az orvos olyan munkát végez,aminek az értéke felbecsülhetetlen,nem kellene lesüllyeszteni ilyen mocsok nyálcsorgató pedofil szintre.A fejekben kéne inkább egy kis rend,hogy elválasszák az emberek a jó és rossz dolgokat egymástól.Az iskolaorvosoknak kevés idő jut egy gyerekre a szűrővizsgálatok alkalmával,de,amit te mondasz,olyan nem létezik,hogy csapatostul egymás előtt intim kellemetlen szituációba kényszerítenek bárkit is. De,mivel háziorvoshoz az ember csak betegsége alkalmával fordul,és célirányosan,tehát az orvos a panaszos testrészeket fogja megvizsgálni,ilyen általános,állapotfelmérő vizsgálatra az iskolaorvosnak van lehetősége,és hidd el,nagyon sok,addig fel nem ismert betegséget vettek már ők észre,amiért inkább köszönet,mint elmarasztalás jár.
2010. dec. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
36%
Ha van is, akkor is csak kívülről nézheti az orvos a puncit, hogy hogyan fejlődik. A hüvelybe nem nyúlhat!!!
2010. dec. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
71%

79%-ossal egyet értek. Kezd baromi idegesítő lenni, hogy minden tini úgy állítja be a suliorvost, mint vmi kiéhezett pedofil k*csögöt, aki csak a lányok punciját meg mellét akarja nézegetni.

Ezek a vizsgálatok azért vannak, hogy lássák egészséges vagy-e. Nem tudom mi a fenéért kell állandóan lázadozni.

Azt meg, hogy milyen vizsgálatokat csinál, miért nem az orvostól kérdezed meg?...Nem hiszem, hogy megharagszik érte.

2010. dec. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 A kérdező kommentje:

Nem pedofilóztam le senkit,ahogy itt még nem találkoztam ezzel a kifejezéssel soha,ezt csak azok hozzák fel folyton akik nem tudják mások véleményét,döntését elfogani,nem tudják elfogadni,ha valamilyen vizsgálatot nem akar valaki.

De azt már hadd döntsem el magam kinek mikor mutatom meg kényesebb testrészeimet és azt nem itt szeretném és nem most,majd pár év múlva és jól körülnézve kihez lesz érdemes menni.Azért nem fogom a mellem megmutani,hogy valaki szerint fejlett vagy sem,azt meg már írtam a gerinc vizsgálattal sincs bajom.Mint mondtam,írtam,az általános vizsgálatokkal semmi bajom,de van amivel igenis,ahol én akarok dönteni majd nem tudom mért olyan nehéz megérteni,én se szólók ebbe bele másnál,hisz van döntés joga.Meg nem tudom mi ez a lefújozás,én sem kényszerítek senkit hogy ne menjen el orvoshoz,ha akar,menjen,sőt semmire sem,akkor meg.Egyszerűen tisztába szeretnék lenni a dolgokkal mire számíthat az ember,miből mennyi igaz a hallottakból.Azért nevetséges a dolog,mert pont pár felnőtt hulyogat hogy már pedig igen is engedned kell,meg lejáratod az orvsot ha nem engeded,mért járatnám le,majd eldöntöm kinek engeném és mikor ezt,szóval ezt a lejáratást nem értem.De azzal ha nem közlik,hogy mit csinálhat,kérhet az ember,azzal ők maguk járatják le magukat,vagy ha igazak amiket itt páran írtak.Meg még azért nevetséges,mert a felnőttek sem járnak,akkor meg miről beszélünk,akkor jobb ha nem is szólnak inkább,akkor meg főleg ne,ha mondjuk ők ennyi idősen mint én nem estek át hasonlókon mint amiken pár már áteset és mondjuk nem normális módon és csak azért mert elfejetették közölni nem kell,meg mehet más orvoshoz,meg ilyenek.Meg nálunk is volt már hogy más előtt vizsgáltak a suliban,igaz 4.es voltam de már feljődtem bőven,ezért hiszem el amiket itt írtak.De legalább tudom hogy nem kell,ha nem akarom.

És ezt a pedofilózást hagyjuk,nem azért nem akar levetkőzni valaki mert azt hiszi pedofilók,nem tudom ezt honnan veszitek,egyszerűen vannak testrészek amiket nem akarunk akárkinek mutogatni és akármikor.Nem tudom ezen mi bonyolult.

Köszönöm a válaszokat azért.

2010. dec. 28. 18:21
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!