Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nekem is kellene rákszűrésre...

Nekem is kellene rákszűrésre mennem? - 23 éves szűz lány

Figyelt kérdés

Látott már nőgyógyász többször. 17 éves korom táján hüvelygomba miatt sokszor kellett mennem, aztán szerencsére elmúlt. Utoljára úgy 19 évesen lehettem, szintén gombás fertőzéssel. Azóta nem voltam, de panaszom sincsen.


Egy barátnőm mondta, hogy szerinte 20 év felett akkor is el kellene járnom rákszűrésre, ha még nem élek/nem is éltem nemi életet.


Erről ti mit tudnátok nekem mondani?


Az eddigi vizsgálatok alapján az a tapasztalatom, hogy az sem biztos, hogy az orvos meg tud vizsgálni. Volt olyan is, hogy az illető orvos nagy nehezen meg tudott, megint más nem.

Tampont nem használtam soha, csak betétet.

Mikor anno gombás fertőzésem volt, használtam hüvelykúpot, mert muszáj volt, kb női kisujj vastagságút, de az is nehezen ment fel.


Lenne így értelme rákszűrésre menni? Meg tudnák a vizsgálatot csinálni, és egyáltalán lehet esélye valamilyen betegségnek nálam?


2010. dec. 28. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:
A rák nem a szex miatt alakul ki! Ergo, menj orvoshoz!
2010. dec. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
www.orvostudakozo.hu-n meg tudod kérdezni egy igazi nőgyógyásztól (Dr. Hamvas Ferenc), hogy szükséges-e.
2010. dec. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én elmennék a helyedben, de jó alaposan körülnéznék előtte. Vannak nagyon kedves, türelmes orvosok is, ha ilyet fogsz ki, nem fog gondot okozni a vizsgálat. Ha feszült vagy, akkor nem fog tudni megnézni. Szóval olyanhoz menj, aki képes oldani a természetes feszültséget, humorral, empátiával, tapintattal, kedvességgel, akkor nem lesz gond. Érdeklődj ismerősöktől, van-e valakinek ilyen orvosa. (Ha gondolod írj privit, én is tudok egyet.:) ) És ha elmész, mindenképpen mondd el a helyzetet, hogy szűz vagy, hogy voltak nehézségek az előző vizsgálatok alkalmával, mert így biztos, hogy megértőbben állnak majd hozzád.
2010. dec. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!