Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pharmatex készítmények vagy...

Pharmatex készítmények vagy óvszer? Lenne egy kérdésem!

Figyelt kérdés

Szeretném, ha valamit elmagyaráznátok nekem. Olvasgattam fogamzásgátlási módszerekről, különösen a Pearl-indexeket tanulmányoztam. A pharmatex készítményeké 0,74, míg az óvszeré 3-4 (vagy több). Mégis mindenki szidja a pharmatexet, mert az óvszer hatékonyabb. Pedig a számok az ellentettjét mutatják. Most akkor hogy is van ez?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. jan. 2. 12:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
szia! A pharmatex hüvelykúp akkor jó, ha ki tudjátok várni a 10 perc hatóidőt :))). Mert ugye az óvszer az azonnal használható...
2011. jan. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Szerintem a tuti a tablett+pharmatex és úgy nem esel teherbe.
2011. jan. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én azért nem tartom jó ötletnek a pharmatexet, mert egyrész nagyon irritálj a hüvely belsejét. Éget, csíp, mar, gondokat okozhat(felborítja az egészséges hüvelyflórát), ha nem bírja az illető, ezzel együtt a partnert is csípheti. A szaga nagyon büdös. Rengeteg nő lett a helyes használatuk mellett terhes. Te is olvashatsz róla, ha rákeresel pharmatexes fórumokra. Én is akartam használni, de miután szinte minden 3. nő írta, hogy fia/lánya született a használata alatt, ezért elvetettem a kúpot. Ráadásul az én barátom kb 45 perc alatt van, hogy elélvez 3x-4x (gyorsan elmegy, de folytatja) és nem hiszem, hogy a pharmatex kibír ennyi "lövetet" :D. Az orvosok sem ajánlják önmagában használni, csak kiegészítésként.
2011. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Az óvszer mellett teherbeesők azok, akik bénán használják. Akiknél pl kiszakad, innen a Pearl-indexes szám is.


Az óvszer biztonságos - mégis hogy lennél terhes, ha 1 csepp ondó sem kerül beléd?:)

2011. jan. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy időben engem is érdekelt, de a hüvelykúpok egy nagy hátránya hogy tényleg meg kell várni a hatóidőt, mert különben nem biztonságos.

No meg a kiskatonák elég fürgék, szaporák, erősek, ha már 100 átmegy a védelmi vonalon meg tud termékenyíteni egy petesejtet...

A pharmatexet én úgy használnám, ha olyan partner van mellé, aki 1. türelmes 2. tud a használatáról, és "elfogadja" , mert lehet nem 100%os. Így alkalmi kapcsira még véletlenül se hazsnálnám!!!

2011. jan. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Az óvszereknél ez a szám azért ilyen,mert mitn ahogy az utolsó is irta kiszakadhat ha nem megfelelően haszmálják. Én mindenképp erre voksolok,8 éve használom és egyetlen egyszer sem szakadt ki.

A pharmatexről eddig nem sok jót hallottam. Büdös,sokakat irritál is,várni kell stb .És még igy sem egy életbiztositás.

2011. jan. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
pharmatexnél megszakítást szoktak alkalmazni, úgy megmár elég biztonságos, csak éppen szar. nemelég h kikell húzni mikor épp nagyonjó lenne, a pharmatex még irritál is
2011. jan. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom te milyen pearl indexet néztél, de én mindenhol 5-20 értéket látok a spermicideknél.

[link]

[link]

[link]


A másik pedig:

Gumival akkor lehet teherbe esni, ha:

- kiszakad

- nem aktus előtt, hanem közben húzzátok fel ("jjajjj csak pár percig csináljuk gumi nélkül"...)

- kívülről összekenitek spermával


Ha figyeltek arra, hogy ezek ne történjenek meg, akkor nem leszel terhes. Ha kiszakad, azt meg látod. Elmész esemény utániért és kész.


Azt viszont nem látod, ha a spermicid nem hat.


Amúgy szerintem amire te gondolsz, az a spermicid PESSZÁRIUMMAL. Azzal már tényleg elég biztonságos.

2011. jan. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, és ezt értem is, csupán azt nem, hogy ha minden harmadik nő teherbe esik tőle, akkor miért ilyen jó az indexe? Nem kéne valamit kezdeni a gyártóval, hogy ne hitegesse az embereket? Amúgy mi is óvszert használunk, és most tervezek tablettát iratni, mert elég rég óta vagyunk már együtt, és ez lenne a legjobb.
2011. jan. 2. 12:56
 10/22 A kérdező kommentje:
[link] itt néztem a PI-t
2011. jan. 2. 12:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!