Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes szerintetek elmenni...

Érdemes szerintetek elmenni orvoshoz? Nagyon rendszertelen.

Figyelt kérdés

Már egy ideje tanakodok rajta, hogy el kellene-e mennem orvoshoz, mert a menzeszem az utóbbi 1 évben (most számolgattam át) 21-27 nap közötti időszakokban jött meg.

Azelőtt 27 napos volt évekig. Szűz vagyok még, nem szedek semmit. De ha szűzként megyek el, nem fog hülyének nézni? Hiszen ha nem szedek semmit, akkor nem is kell hogy ugyanakkor jöjjön meg mindig.


És még valami: várhatóan hogyan fog megvizsgálni ha rászánom magam? Ultrahanggal, vagy végbélen keresztül? Magánorvoshoz mennék...


2011. jan. 2. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
és hány éves vagy? végbélen keresztül már nemnagyon vizsgálnak, énis szüzen mentem és normálisan vizsgáűlt, csak kisebb eszközökkel és óvatosabban
2011. jan. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Orvoshoz menni sosem árt. Bár ha tablettát akar felírni, akkor inkább hagyd szerintem. A közhiedelemmel ellentétben a fogamzásgátló nem teszi rendbe, csak elfedi a problémát. Akkor ugyanis nincs menzesz, csak megvonásos vérzés. Tehát nem a saját ciklusodat rendezi, hanem kikapcsolja és mesterségest csinál.


Először inkább vmi gyógynövényes dolgot ajánlanék, az ártani biztos nem fog, maximum nem használ.

Pl igyál cickafark teát:)

2011. jan. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

21 éves vagyok. (Tudom, tudom, a mai világban ritkaság ha valaki ennyi idős fejjel szűz még...) Lehet furán néz majd rám az orvos ha elmegyek :D


Igen, hallottam olyat, hogy fog.gátlót írnak fel erre. A teát kipróbálom majd. :)

2011. jan. 2. 16:23
 4/6 A kérdező kommentje:
Meg igazán azért is hajlok afelé, hogy elmenjek, mert ennyi idős vagyok és még soha sem voltam. Múltkor említettem valakinek, hogy még soha sem voltam, és kb dobott egy hátast. Meg félek nehogy valami bajom legyen, mert állítólag ciszta is okozhatja, vagy hormon gondok.
2011. jan. 2. 16:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, mindenképp nézesd meg magad én is azt mondom! Csak ha mindenáron fogamzásgátlót akar írni a doki (manapság kb mindenre azt írnak...), akkor inkább keress másik dokit, aki rendesen kivizsgál:)
2011. jan. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj csak el!Abból nagy baj nem lehet.
2011. jan. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!