Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elmagyarázná nekem valaki?

Elmagyarázná nekem valaki?

Figyelt kérdés

:)

Nem igazán értem, hogy hogyan is van ez a menstruáció.

Van ez a kis videó :)

http://www.youtube.com/watch?v=pQ4QOQdnifk


Szóval: Mikor van az, amikor a petesejt megérik? És amikor odamegy a méhbe? Vagy mi az xD És mi az amibe belekapaszkodik? A vér honnan jön? Nem baj, hogy ennyi vér csak úgy elmegy?


És az igaz, hogy ha pl.: tornázunk, vagy meleg fürdőt veszünk, vagy bármi mást csinálunk, akkor erősebb lesz a vérzés, hamarabb kijön a vér és gyorsabban elmúlik? Vagy ez csak tévhit?



Előre is köszi a válaszokat, és bocsánat a tudatlanságomért :D


12/L


2011. jan. 2. 21:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Senki sem tudja? :D
2011. jan. 2. 21:25
 2/8 anonim ***** válasza:
libresse.hu tinisuli
2011. jan. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
-.-
2011. jan. 2. 21:42
 4/8 anonim ***** válasza:

Igaz. Ha forró fürdőt veszel erősebb a vérzés de nem feltétlen múlik el hamarabb. a torna vagy bármilyen sport azért jó mert a görcsöket enyhíti.

A vér a méh falról van és a hüvelyen keresztül folyik ki. De nem extrém módon.

Ja és a méhnyálkahártyába kapaszkodik, majd ez válik le.

Remélem segítettem.

2011. jan. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Már kezdem megérteni, de még mindig nem tudom...

xD

2011. jan. 2. 22:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Uramisten...ilyen szánalmas animációt:DDD


Nah szóval:

A menstruációs ciklust három szakaszra oszthatjuk. A ciklust mindig a vérzés első napjától számoljuk, tehát a menstruáció első napja a ciklus első napja.

A ciklus első felében a petefészekben elkezd érni a petesejt. Közben a méhben elkezd vastagodni a méhnyálkahártya (ez az, amibe a videóban a petesejt megkapaszkodik...), hogy ha esetleg megtörténik a megtermékenyítés, akkor a zigóta (így nevezzük a megtermékenyített petesejtet) be tudjon ágyazódni.

Nagyjából a ciklus közepén a petesejt kiszabadul a petefészekből, és a petevezetőn keresztül elkezd vándorolni a méh felé. Ha időközben találkozik hímivarsejttel, akkor megtermékenyülhet:)

Ha nem történik megtermékenyítés, akkor a petesejt elhal, a méh nyálkahártyarétege pedig vérzés kíséretében leválik (ez a menstruáció).

Ha megtermékenyül, akkor pedig beágyazódik a méhnyálkahártyába és ott fejlődik:)

A menzesz után pedig kezdődik elölről az egész.


A ciklus normális esetben 21-35 napos.


A meleg víztől tényleg erősebb lehet a vérzés, de nem fog előbb elmúlni.

2011. jan. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden hónapban megérik egy petesejt, amiből megtermékenyítéssel lesz a kisbaba. Ha a petesejtet nem termékenyíti meg a hímivarsejt, akkor nem tapad meg a méhfalában. A méhnyálkahártyája megtelik vérrel és lelökődik és az jön ki a puncidon vérrel együtt.
2011. jan. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Legfőképpen 22:53-tól értettem meg. Minden világos! :)
2011. jan. 3. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!