Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezt valaki elmagyarázná?

Ezt valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés
Na az a helyzet, hogy vannak emberek, akik, ha vért látnak elájulnak. És ha egy nő ilyen, akkor mit csinál a havi vérzésnél? Minden betét/tampon cserénél összeesik? Vagy mi? Egyáltalán hogy cseréli ki, ha a vér látványától elájul?
2010. nov. 29. 16:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Ez engem is érdekel. De ez borzalmasan rossz lehet.
2010. nov. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
:D Ez egy nagyon jó kérdés... Az egyik tanárnőm is ilyen volt, de sosem mertem megkérdezni tőle, hogy mégis mit tesz menstruáció idején... Talán hozzászokik egy idő után, de passzolom! Remélem, válaszol ide valaki, aki ezzel a gonddal küzd! :D
2010. nov. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

kérem szépen. valaki válaszoljon erre a kérdésre. de olyan aki tudja is a választ. nem gúnyolásképpen tettem fel a kérdést, ugyanis tényleg érdekel. számomra érthetetlen, hogy ilyenkor a mentruáló lányok/nők/asszonyok mit és hogyan csinálják.

L/18

2010. nov. 29. 21:30
 4/19 Oxa ***** válasza:
67%

Szia!


Az esetek többségében valamiféle gyerekkori sokkhatás miatt van ez sok embernél, hogy rosszul vannak, esetleg el is ájulnak a vér látványától!


Azon lányok, akik ilyen "betegségben" szenvednek tampont szoktak használni, és nem néznek oda. Esetleg még valamivel elűzik a gondolatukat is pl. parfüm illatával, zenehallgatással, akármivel!


Mint a legtöbb szorongásos betegséget, ezt is lehet kezelni! Akár figyelemeltereléssel, akár nyugtatóval!


Ennyi a titka!

2010. dec. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát én egy ilyen eset vagyok, ha látom például, hogy egy állatból (amikor levágják) folyik a vér akkor elájulok, de a menstruációs vértől nem mert tudom, hogy az egy természetes dolog. De viszont akkor is rosszul vagyok ha elvágom a kezem és durván vérzik, szerintem közrejátszik a félelem is, mert ha az ember tudja, hogy természetes akkor nem ijed meg annyira, és amúgy is muszáj megszokni.

21 L

2010. dec. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Oxa ***** válasza:
50%

"De viszont akkor is rosszul vagyok ha elvágom a kezem és durván vérzik"


+


"mert ha az ember tudja, hogy természetes akkor nem ijed meg annyira"


A vágás során keletkező sebből távozó vér is természetes! ;)


Nem kötözködik szeretnék, csak ez így kicsit ellentmondásos! :)

2010. dec. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
100%
Nem nagyon igy van vagyis lehet ogy vannak ijenek is!!! En is rosszul vagyok a vertol de csak attol a vertol ami mastol szarmazik vagyis ha csopog ver a terdebol mert leesett!!!! Ez nalam igy mukodik nem tom hogy masnal hogy !! Ez most lehet h nem volt ertelmes valasz de probalkoztam:P!!!
2010. dec. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Oxa hogy a tökömbe tudsz összehordani ennyi hülyeséget minden kérdéshez (pl. itt is http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__13544.. )??? Hány éves vagy????


Kérdésre a válasz: a menstruációs vér nem jár fájdalommal, másrészt a saját testéből ürül, teljesen természetes dolog ami havonta bekövetkezik, ha látom, hogy anyám elvágja a kezét nyilván viszolygok mert tudom, hogy az nem egy normális állapot, hogy seb van rajta, fájdalommal jár.

2010. dec. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Oxa ***** válasza:
0%

Nem OFF-olni kellene talán!

A választ mindenkinek magánügye, hogy elfogadja-e vagy sem!

Ennyi!

2010. dec. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Mindenkinél máshol van a határ. Ha tőlem vesznek vért, amíg a tű bennem van, addig rögtön elájulok, ha odanézek (gyakorlottabb nővér rögtön látja, hogy fehéredek és azonnal lefektet). Viszont ha már kémcsőben van, akár meg is iszom, onnantól nem zavar.

Ha megvágom magam, akkor se (bár ha sanszos lenne, hogy elvérzek, biztos nagyon pánikolnék) iszonyodom.

Nekem csak a vérvétel mumus, fogalmam sincs, hogy miért.

2010. dec. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!