Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezt elmagyarázná nekem valaki?...

Ezt elmagyarázná nekem valaki? (menzesszel kapcsolatos)

Figyelt kérdés
13 éves lánya vagyok. az érdekelne hogy a vér mennyiségétől és kortól függően milyen méretű és nedvszívóképességű tampont kéne használnom, mennyi időnként kéne cserélnem, és hogy milyen gyógyszert szedjek a fájdalomra, hányat, és mennyi időnként, hogy lehet-e úszni tamponnal, meg ilyenek. gyógyszerből amúgy Meristint szoktam szedni, mert semmi más nem használ, és ebből is rögtön 2-őt szoktam bevenni de ígyis csak 2 óra után múlasztja el a fájdalmat. néha hányingerem is van és szédülni is szoktam. azért nem tudom hogy úszhatok-e tamponnal mert mindenki azt mondja hogy igen de múltkor nagyon erős volt a vérzésem és cseréltem normálisan a tampont de mégis kiengedte a tampon a vért. nem hiszem hogy kicsi nekem mert most kezdtem el használni és még amúgy is csak 13 vagyok. anya azt mondta hogy lehet hogy méhferdülésem van (azért mondta mert a tampon mellett kifolyik a vérem) bár ez szerintem hülyeség:S ja és azt is mondta hogy nem egészséges tampont használni mert így a vér nem tudja kitisztítani a méhfalat bár szerintem ez is hülyeség de kérlek magyarázzatok el mindent mert már elegem van mindenből :SS
2010. jún. 28. 21:55
 1/10 A kérdező kommentje:
bocsi 13 éves lány*
2010. jún. 28. 21:56
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
használj betétet inkább! higiénikusabb!
2010. jún. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

méhferdülés? anyám borogass...a tampon mellett nem folyik ki a véred, legfeljebb átázik, mert túl kicsi vagy túl sokáig volt bent...amúgy osztom az első véleményét


[link]

[link]

itt olvasgass

2010. jún. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
A betét tényleg jobb,de ha tampont használsz akkor vegyél nagyobbat mint ami most van,mert ha kifolyik akkor valószinű kicsi a méret.Úszni mindig lehet vele,de sztem ne az első 2-3 napban amikor a legerősebb a vérzés,mert átázhat.Figyeld meg hogy kb mennyi idő mulva ázol át,és akkor ahhoz tudod viszanyitani a csere időpontját,mondjuk egy órával hamarabbra.
2010. jún. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nekem nem férne be nagyobb mert csak 13 vagyok és szűk a méhem
2010. jún. 28. 22:26
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

A tampont a hüvelyedbe teszed nem a méhedbe.

Ha nem fér be nagyobb akkor nem cseréled elég korán azért ázik át.Sztem használj betétet és ha úszni mész csak akkor tampont.

2010. jún. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
nem a méhed szűk. attól még kipróbálhatod. szintén 13/l
2010. jún. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem akarom anyádat szidni, meg a magyar oktatási rendszert, de 13 évesen egy menstruáló "nő"-nek már bizonyos dolgokat illene tudni pl, hogy a nők méhe igen kicsi, kb 10 cm hosszú, ha éppen nem terhesek, a tampont meg a hüvelyedbe kell tenni, ha más nem a tampon tájékoztatójáról tudnod kéne ezeket, ha már anyukád nem képes felvilágosítani....
2010. jún. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Komolyan...én csak remélem, hogy hülyeségből tetted fel ezt a kérdést...!!! Ugye csak szórakozol?!
2010. jún. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
szerintem a fiatloknak elég sok vér lehet...több mint egy felnőttnek...a tampon mellett azért folyik ki mert nem jól helyezed fel..nem nyomod fel eléggé..énis jártam már így. Cserélni: a vér mennyiségétől függ. 1-3nap: 2-3-4 óránként... aztán majd a későbbi napokban esetleg 5 órát is maradhat...az viszont nem hülyeség hogy nem tudja kitisztitani a hüvely falát...és ne félj. csak azért folyik ki a vér mert nem teljesen dugog fel...
2010. jún. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!