Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » "Problémáim" vannak a szőrtele...

Manócska'90 kérdése:

"Problémáim" vannak a szőrtelenítéssel. Valakinek van ötlete, hogy hogy oldhatnám meg jobban/eredményesebben? (foly. Lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem tudom jó kategóriába írom-e, de itt normális válaszok szoktak születni.


Problémám leginkább az intim szőrtelenítéssel van. Régebben mindig gyantáztattam - eleinte nem volt semmi bajom vele, nem is fájt annyira egyáltalán, csak olyan fél - 3/4 év múlva azt vettem észre, hogy a bőröm kezd hámlani és mintha sebes is lett volna - pont a hüvelynyílás mellett és ez elég kellemetlen volt. Úgyhogy azóta borotvát használok, de azzal meg az a bajom, hogy 24 órát sem tart, nagyon hamar újranő és csúnya és engem zavar.


Nincs valakinek valami ötlete, hogy mégis mit csináljak? Valaki, akinek volt hasonló problémája és talált valami jó módszert? Vagy szokjam meg, mert sajnos ez van?


Előre is köszi!


20/L


2011. jan. 11. 23:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Muszáj, hogy csupasz legyen?

Én nem bírom semmivel sem szedni, mert egyből kipattog. Én le szoktam vágni 4-5 mm-esre, a bikinivonalat pedig szőrtelenítőkrémmel leszedem.

A páromnak tökéletesen megfelel, azt mondja, hogy neki jobban is tetszik így, mert nincs olyan érzése közben, mintha egy kislány puncija lenne vele szemben. :)

Mondjak ha te csupaszon szereted, akkor nem segítettem sokat, de azért hátha... :)

20/l

2011. jan. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szerintem nézz utána neten,csomó helyen csinálnak lézeres szőrtelenítést OTT is.A menyasszonyom is megcsináltatta és olyan sima mint a babapopsi :P
2011. jan. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Elsőtől kérdezném: milyen szőrtelenítő krémet használsz? Mert nekem már az is sokat jelentene ha legalább a bikinivonalam normálisan nézne ki...

2011. jan. 12. 00:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Veet-et, utána jó vastagon bekenem Sudocrem-mel (patikában vagy gyógyszertárban tudod beszerezni). Utána minden este bekenem vékonyan, nekem ez a krém sokat segített. :)
2011. jan. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szerintem továbbra is gyantáztasd, nem hiszem, hogy attól hámlott volna a bőröd, hiszen erre kb. 3-5 hetente kerülhetett sor, de ha mégis, néhány alkalommal bekened körömvirágkrémmel, és már el is múlt.

én is régebben gyantáztattam, de már egy ideje epilátorral szedem le teljesen mindenhol, és ez is ugyanolyan szuper! csak ajánlani tudom. azt a kis fájdalmat meg már úgyis megszoktad, tehát nem lesz nehéz epilálni sem, csak mindig legyen rövid a szőr.

én kb. 10-12 naponta átmegyek rajta, így mindig szép.

2011. jan. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs epilátorod, gyantázni sem akarsz tovább, viszont rengeteg szabadidőd van, ess neki szemöldökcsipesszel, szálanként. 1-2 napba beletelik, de utána 1-2 hónapig jó vagy. Nekem nem fáj egyáltalán, csak elunom az életem mire a végére érek.
2011. jan. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó: ez durva! :D Ha gyantázás vagy borotválás után ottmaradt egy két szál, azt szedtem ki csipesszel és brrrr...


Epilátor meg: egyszer a lábamat próbáltam leepilálni - szörnyen fájt, nagyon rossz volt, be se tudtam fejezni :(


Köszönöm a tanácsokat egyébként mindenkinek!

2011. jan. 12. 01:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!