Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A napokban mell cysta leszívás...

A napokban mell cysta leszívást fognak véghez vinni nálam, Tulajdonképpen miből áll? Mennyire fájdalmas? Meddig tart? Valóban csak olyan a beavatkozás, mintha egy vérvétel lenne?

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt a beavatkozást a pontos tallat érdekében ultrahang vezérléssel szokták végezni. Jó esetben ez egy tűszúrás a megfelelő helyre. Leszívják egy fecskendővel a ciszta tartalmát és ha az orvos úgy látja jónak, utána feltölti levegővel ugyanazon a tűn keresztül, hogy később ne telődjön újra a ciszta. Tehát nem nagy beavatkozás ez, avatott kézben nem több max. 5-10 percnél. Persze egyénenként eltérhet a fájdalomtűrő képesség (mert van, aki a vérvételtől is visít), nem szokott igazán nagy és tűrhetetlen fájdalommal járni.

Sok szerencsét! :)

2011. jan. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Itt is köszönöm a válaszokat! :)

A mai nap túl estem rajta, így leírom a tapasztalatom, ha netán vki hasonló cipőben járna. :)

Ugyanaz zajlik le, amit az előttem hozzászóló írt, a doktornő javasolta, hogy oda se nézzek inkább, hát nem így tettem és a tűtől frászt is kaptam. Szerintem tényleg olyan volt, mint egy vérvétel / sőt ezek után talán az a rosszabb :) /, nekem abszolút nem fájt, csak egy minimális pár másodperces szúró fájdalmat éreztem. Később sem volt semmi bajom, nem okozott ájulást, és nem kellett lábadoznom. Alá kellett írnom egy papírt, hogy vérömleny vagy gyulladás jöhet létre, nekem eddig semmi sem keletkezett, szerintem már nem is fog. szóval aki parázna, mint én tettem teljesen felesleges! :)

2011. jan. 18. 02:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!