Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bent felejtett tampon mennyi...

Bent felejtett tampon mennyi ido utan okoz nagyobb fertozest? Ugy ertem mennyi nap utan?

Figyelt kérdés

sajnos a madzag bent maradt igy nem vettem eszre. az utolso napokban mar nem szoktam tampont tenni, de most megtettem es el is felejtettem

szex kozben vettuk eszre hogy budos valami ..

most pecsetelo verzesem van..

Mar kitettem ezt a kerdest, de irtam nem all lehetosegemben orvoshoz menni egybol.. papirjaim intezem es penzre is szuksegem van. kulfoldon elek.


2011. jan. 16. 23:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
fertőtlenítsetek le (kifőzés+alkohol) valami nagyobb csipeszt, és szedjétek ki.
2011. jan. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Összesen mennyi ideig volt bent?

Hivatalosan még 8 órát sem maradhat bent (de a legtöbben azért nem kelünk fel éjjel cserélni... már aki használ éjjelre).

Nekem is volt már, hogy betettem este 22 órakor aztán nem tudtam aludni, fel voltam hajnali 4-ig. Utána úgy elaludtam, hogy csak délután ébredtem fel, vagy este 18 óra után. Nekem szerencsére még sosem volt semmi bajom, pedig először én is megijedtem, hogy úristen most mi lesz...


A pecsételő vérzés lehet azért is, mert benned maradt a tampon és nem tudott teljesen regenerálódni ott a... felület. Elvileg ha már nem használsz tampont, csak betétet akkor pár nap múlva elmúlik.


De ha más tüneted is van, akkor jó lenne elmenni nőgyógyászhoz.

2011. jan. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

23:24 vagyok

Most a tampon bent maradt? Mert én úgy vettem ki a szavaidból, hogy csak beljebb csúszott a madzag ezért nem vetted észre, de azóta már igen és kivetted.

Ha nem, akkor egy csipesszel mielőbb vegyétek ki. Ha nincs más meg lehet próbálni kozmetikai, pl. szemöldökcsipesszel is.

2011. jan. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Elsőre úgy értelmeztem, hogy még mindig bent van....? Ha igen, erősen nyomj (bár, ha szexeltetek, akkor már rendesen feltolódott). Doki is felnyúl, és kiveszi. Ha kivetted, akkor meg lehet, hogy még mindig pecsételőn menstruálsz.
2011. jan. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom elképzelni, hogy lehet, hiszen zuhanyzáskor megtelik vízzel és előrecsúszik, lehet érezni, hogy ott van (és egy kisebb nyomásra ki is jön, meg lehet fogni a végét).

AZONNAL fordulj orvoshoz, mert nagyon komoly baj lehet ebből.

2011. jan. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kivettem a tampont,ujjammal elertem.

Igazabol a verzes miatt aggodok. nagyon.

igen , el kell mennem orvoshoz.. csak annyira nem egyszeru itt :(

2011. jan. 17. 09:42
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nem rossz a közérzeted, nincs hőemelkedésed/lázad, nincs hányingered, kiütéseid bárhol a testeden, akkor nagy valószínűséggel megúsztad a TSS-t. Ettől még kaphattál egy "kisebb" hüvelyi fertőzést a bentmaradt tampontól, emiatt muszáj nőgyógyászhoz menned. EU-s országban vagy? Ott érvényes az itthoni tb-d, a szüleid kiváltják ma gyorsan (ingyenes!) az oepnél az eu-s tb-kártyádat és dhl-lel utánad küldik, holnap délután már mehetsz a dokihoz.
2011. jan. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Amerikaban vagyok.. szoval itt se tb se semmi
2011. jan. 17. 17:33
 9/11 A kérdező kommentje:
MI az a TSS?
2011. jan. 18. 03:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Toxikus sokk szindróma - azt hiszem. Én ob tamponokat használok, abban a tájékoztatóban pl. benne van. Mindenkinek tudnia kellene róla, aki tampont használ.
2011. jan. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!