Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bent felejtett tampon mennyi...

Bent felejtett tampon mennyi ido utan okoz nagyobb fertozest? Ugy ertem mennyi nap utan?

Figyelt kérdés

sajnos a madzag bent maradt igy nem vettem eszre. az utolso napokban mar nem szoktam tampont tenni, de most megtettem es el is felejtettem

szex kozben vettuk eszre hogy budos valami ..

most pecsetelo verzesem van..

Mar kitettem ezt a kerdest, de irtam nem all lehetosegemben orvoshoz menni egybol.. papirjaim intezem es penzre is szuksegem van. kulfoldon elek.


2011. jan. 16. 23:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

toxikus sokk szindróma:


"...A szindrómát a hüvelyben és a méhnyakban fellelhető, a tampon anyagában, valamint a menstruációs vérben szaporodó baktériumtörzsek (általában Staphylococcus aureus, néha Streptococcus B törzsek) által termelt méreganyagok (exotoxinok) okozzák azokban a nőkben, lányokban, akik hajlamosak rá. Ők azért fogékonyak ezen baktériumok szervezetükben való elszaporodására, mert korábban nem termelődött bennük ellenanyag a toxin ellen.


Milyen tünetek utalhatnak a toxikus sokk-szindrómára?

Minden esetben gondolni kell a toxikus sokk-szindrómára, ha tamponviselés közben vagy azt követően hirtelen hasmenéssel járó láz, hányás, fejfájás, izomfájdalom, torokfájás, a bőr kivörösödése vagy a vérnyomás csökkenése jelentkezik (nem mindegyik tünetnek kell jelen lenni egyszerre)..."

2011. jan. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!