Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 11 éves vagyok és megjött....

11 éves vagyok és megjött. Összegyűjtenétek az összes praktikát, ami hasznos lehet?

Figyelt kérdés

Bármi jöhet

átázás ellen

melyik betét jó

éjszakára miben legyek

iskolában

görcs ellen


2011. jan. 21. 15:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

görcs ellen jó a nospa,gyógyszermentes megoldás pedig ha egy fél literes üvegbe meleg vizet töltesz és azzal melegíted a hasad.

átázás ellen:gyakran cseréled a betét.

szerintem a legjobb az az always.

2011. jan. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igazából majd ki kell tapasztalnod,neked melyik betét megfelelő.Általában a normál szárnyas jó szokott lenni,éjszakára jöhet a szuper,vagy éjszakai betét.Ha tudod használni,akkor a suliba a tampon ideálisabb szerintem,mert ott ugye nem ugyan az a higiénia,mint otthon,és lehet nem tudod olyan sűrűn cserélni.Görcs ellen,pedig a barátcserje kapszulát tudom neked javasolni,igaz,azt egész hónapban kell szedni,viszont alig érzed meg,ha megjön.Persze lehet,hogy szerencsés leszel,és nem fogsz nagyon görcsölni.Hirtelen ennyi jutott eszembe,remélem segítettem.
2011. jan. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Tangába van "tangabetét" is.Ha tampont használsz,előtte mindig gondosan moss kezet,és ne hagyd fenn 6-7 óránál tovább.
2011. jan. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
a tampon még lehet, h korai. a betétben én mindegyiket utáltam:) algoflex-m,nospa, cataflam stb jó a fájdalomra. cserélgesd gyakran a betétet. 2-3 óránként, igény szerint, majd látod. különböző nedvszívú képességűeket vásárolj, kitapasztalod melyik a legmegfelelőbb. iskolába én vennék egy tasakot, ilyen kis kozmetikai táskát és abban vinném. mindig legyen nálad, hátha másnak van rá szüksége hirtelen, meg persze, ha neked jön meg váratlanul. egy menstruációs naptárat is vehetsz patikában, azzal könnyebb megjósolni, h mikorra kell felkészülni:)
2011. jan. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ja igen,mindig írd,mikor jön meg!!
2011. jan. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

az always azért jó mert a betét hátlapja egyből a csomagolás, egyszerű és könnyű, és kidobni is, csak belegöngyölöd és leragasztod...

szerintem jobb a nedvszívó képessége, mint a többinek,


viszont a DM betétjei is nagyon jók.


emlékszem régen a libresse alig ragadt...az alwaysről ez nem mondható el...nem mozdul el az hétszentség. jó, összegyűrődhet, de kinek nem...

2011. jan. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

éjszakára vegyél nagy betétet akkor mindegy :-)


de suliba jobb a vékonyabb /kisebb


ne vegyél föl fehér nadrágot ilyenkor


2 bugyit is vehetsz fel biztonság kedvéért ha nagyon erős :-D vagy ha szoknyában vagy... bugyi a betéttel, harisnya, és á egy ilyen rövidnadrág/franciabugyi én úgy szoktam.


amúgy átázni inkább elöl vagy hátul szoktak nem középen...ha hason alszol,lehet elöl, ha ülsz, hátul...


ha később tamponnal kísérletezel, csak minivel inkább

2011. jan. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
A www.ciklus.hu-n is van erre naptár, és ott egész évre kiszámítja neked, h mikor várhatóak a menzeszeid. (Persze kell hozzá 2 ciklust bejelölni majd, h tudja mi alapján számolja...)
2011. jan. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok :))

átázás ellen: Hát.. ha nem akarsz tampont hasznélni azz egyetlen amit tehetsz, hogy nem kezdesz el ugrálni, nem spárgázol, nem futkosol annyit, hogy ne csússzon el a betét.

melyik betét jó: én az always-t szeretem, de tisztaságiban hasznélok néha carefree-t is. de ezt te tapasztald ki, hogy melyik a neked való.

éjszakára miben legyél: bugyi, benne éjszakai betét... és én szoktam tenni magam alá egy nagyobb vékony törülközőt, hogyha valami történne ne a lepedő, és utána a matrac bánja.

iskolában: minden második szünetben menj el és lesd meg, mi a helyzet és ha kell, cserélj. ne hordj világos színű nadrágokat, és midngi legyen nálad pulcis, amit a derekadra köthetsz!

görcs ellen: hát nekem még enm volt olyan súlyos helyzetem h be kellett vmit vennem, én beülök jó meleg vízbe, összekuporodok sé a hátamra folyatom a zuhanyból a vizet.

És mégegy fontos tanács: Amikor még nem állt e a mensi, erre figyelj: Amikor elmúlik, akkor még néhány napig légy előkészültségben, tegyél be tisztaságot, mert csalós lehet és lehet h egykét napot kihagy. Nekem márvolt ilyen, szerencsére semmi baj nem lett belőle.

2011. jan. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
szia. ha nagyon görcsölsz orvossal irass vmit fel, nekem a nospa semmire sem jó. én always-t használok ált. a legerösebbet. ha megvan inkább sötétebb nadrágot vegyél fel. nézd többször nehogy átázz. de majd rájössz nemoská:)
2011. jan. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!