Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha görcsöl, amikor megjön,...

AnonymusAnonymus kérdése:

Ha görcsöl, amikor megjön, mivel szoktad csillapítani a fájdalmat? (Nem gyógyszerre gondolok. :D)

Figyelt kérdés

Nekem nagyjából fél éve jött meg először, és az első néhánynál (2-3 eset) semmi bajom nem volt. Ilyen november-december környékétől egészen mostanáig úgy van, hogy néha-néha belémnyilall (a fájdalom), de akkor annyira, hogy ha nem lenne elég akaraterőm, akkor szerintem összecsuklanék fájdalmamban... :S

Én speciel ha kajálok, akkor mintha kiszorítanám magamból a fájdalmat. (Félreértés ne essék, nem a zabálással csillapítom a fájdalmam!) xD


2011. jan. 24. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A sétálás elmulasztja, vagy a forróvizes palack a hason.
2011. jan. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hm... Érdekes, nekem a forróvizes palack eszembe se jutott volna, lehet, hogy majd kipróbálom, köszi! :D
2011. jan. 24. 16:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az jót tesz, ha forró vizes palackot teszel a pocidra.
2011. jan. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A meleg tényleg jó hatással van a görcsölésre.

Bár én inkább fogok egy kisebb törölközőt és melegvíz alá teszem, majd kicsavarom annyira, hogy ne csöpögjön belőle a víz és felhajtom a pólómat, majd a hasamra teszem.

+ Kamilla teát is szoktam inni..Egyrészt az belülről is melegít, másrészt a kamilla elvileg jó a menstruációs görcsökre.


Ezenkívül és a nospa + algopyryn (vagy rugophen) kombináción kívül még 1-1,5 óra alvás - évszaktól függetlenül - jó meleg pléddel bebugyolálva segíteni szokoatt:)

15/L

2011. jan. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Ha nagyon (és folyamatosan) görcsölne, van itthon Algoflex M, de amúgy én utálom a gyógyszereket... Persze ha muszáj, akkor nem ellenkezem, és le is tudom nyelni őket...

2011. jan. 24. 17:51
 6/7 anonim válasza:
100%
Meleg takaró, láb felhúz, zenehallgatás, relax :D de erre általában nincs időm,szóval reggel beszedek egy algoflex m-et, azzal kihúzom délután 4ig kb... aztán meg itthon már nem olyan rossz,mert nem kell rohangálnom stb... meg különben szerintem sok múlik azon is hogy hogy állsz hozzá. ha úgy,hogy nem érdekel,mindenki átesik ezen,nem olyan borzasztó,akkor nem készülsz ki tőle. legalábbis nálam beválik :)
2011. jan. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. jan. 25. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!