Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méheltávolás 35 évesen miomák...

Méheltávolás 35 évesen miomák miatt? Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Van már egy gyermekem és nem akarunk többet ill. nem is lehet mert autoimmun beteg is vagyok. Eddig egy miomám volt de ez sem a szokányos hanem ún. vertikális. Érint eret, ideget, végbelet méhszájat. Most nőtt egy újabb miomám ami még kicsi ugyan de szóba került sajnos a műtét is. Ami azon kívül hogy komplikált azt is jelenti hogy a méhemet is ki kell venni. Kérem aki túl van hasonló műtéten, helyzeten íron hogy mire számíthatok? Köszönöm.
2011. jan. 28. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Anyukámat műtötték így, ő is 35 volt, igaz annak már 15 éve. Neki egy gyerekfej nagyságú daganata volt. A műtét után 2-3 hétig feküdt, mondjuk ez nem törvényszerű, mert a szobatársa meg már másnap sétált. Lett egy nagy vágás a hasán. Ha amúgy se szülnél többet, akkor szerintem nem olyan vészes a dolog.
2011. jan. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Nekem azért elég nagy lelki válság ha nincs méhem mert nem érzem magamat úgy nőnek mint eddig. És hát nincs senkink csak én vagyok a férjem és a 2,5 éves kislányunk. Tehát én hetekig nem szűnhetek meg sem itthon sem a munkahelyemen. A szivemmel is vannak problémák, vérnyomásommal is. Tehát összetett bajaim vannak nem véletlenül félek. És a mai egészségügyi ellátás az katasztrófa. Remélem édesanyád a műtét óta tökéletesen jól van! Köszönöm a válaszodat.
2011. jan. 29. 00:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Eltelt több, mint egy év a kérdésfeltevésed óta. Milett veled?
2012. jún. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm kérdésedet. A kérdés feltevése után elő lettem jegyezve mioma embolizációra, de elkaptam egy elég komoly vírus fertőzést a kislányomtól és így a műtét elmaradt. Azóta két havonta járok ellenőrzésre hogy nőtt e vagy sem. Nem tőtt viszont az első miomám fölé nőtt egy második picike. Így mostmár összenőtt a kettő. Viszont egész jól elvagyok így, úgyhogy azóta sem erőltetem aműtétet mert amíg nem növekszik addig inkább így maradok.
2012. jún. 14. 21:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy megmaradt a méhed, és sikerült elkerülni a műtéteket is. Sajnos az orvosok sokszor túl könnyen beszélnek még ma is. És sokszor hülyeségeket is. :( Minden jót! :)
2013. jan. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!