Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gombás fertőzés, miért tér...

Gombás fertőzés, miért tér vissza folyton és mi a legjobb gyógyszer rá? Részletek lent

Figyelt kérdés

Már egy éve visszatérő gombás fertőzéseket kapok el, mindig mást írnak fel rá.

Egy hete tart a mostani panasz, az orvos Pimafucin kúpt írt fel(3 db) mellé Pimafucin krémet. Az nem használt. Most Canesten krémet használok pár napja, úgy látszik valamennyit javult a dolog. A dokihoz holnap megyek kontrollra vissza, de szerintetek mit fog felírni?

Mi lehet még ezeknél is hatásosabb? Teljesen el vagyok keseredve


2011. febr. 1. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem nem tisztálkodsz megfelelően. a gombának gyakran ez az oka. először szedd rendbe a higiéniádat és utána jöhet a gyógyszer. ha mégsem ez a gond, akkor ki kell vizsgálni.
2011. febr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem itt az ideje, hogy kérj egy kenettenyésztést az orvosodtól.


Emellett pedig fontos, hogy otthon is mindent elkövess a visszafertőződés megakadályozása érdekében:

- párodat veled együtt kezeljétek, hogy ne fertőzzön vissza, férfiaknál nem feltétlenül jár a fertőzés tünetekkel.

- fehérneműt, pizsamát, törülközőt MINDEN egyes használat után magas hőfokon, fertőtlenítő adalékkal moss ki!

- wc-ülőkét, kádat, zuhanyzót szintén minden használat után fertőtlenítsd.

- csak pamutbugyit hordj, műszálak és tangafazon kilőve.


Próbáld ki! Remélem, segít. Jobbulást!

2011. febr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A hipochanderségebmől kifolyólag ezek a dolgok ki vannak lőve:)

Kenettenyésztés volt és elvileg gomba, de mindig kiújul és ennek nem tudom az okát...Most használok tejsavas hüvelyöblítőt kb hétig kell.

De addig is fogalmam sincs, mit tegyek..

2011. febr. 1. 18:07
 4/4 Kriszta66 válasza:
Szia nekem egy intim mosakodó vált be. Gyógyszertárba lehet kapni SAFORELLE a neve .
2011. febr. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!