Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Félnem kell a holnapi nőgyógyá...

Félnem kell a holnapi nőgyógyászati vizsgálattól? 16/L

Figyelt kérdés

Holnap megyek életemben először nőgyógyászati vizsgálatra.

Élek nemi életet a barátommal óvszerrel mindig védekeztünk.Egyszer dugta be csak úgy hogy nem volt rajta óvszer a péniszén de utána rögtön kivette(nem élvezett el)

17.-én kellett volna megjönni...csináltam 2 tesztet az egyik rossz lett a másikon csak egy csík lett...

A másik ok amiért elmegyek mert hát úgy érzem hogy itt az ideje az első ilyen vizsgálaton túl esni...Mire kell számítanom? Nagyon kínos lesz?

Édesanyám elkísér de megkértem hogy ne jöjjön be velem...ugye az orvos nem kérheti hogy jöjjön be?

Nem tudják itthon hogy lefeküdtem a barátommal,ha valami baj lenne azt pedig én magam szeretném elmondani...

A másik dolog amiért el kell mennem hogy kiütések vannak rajtam.Több orvosnál is voltam,kaptam beutalót sok helyre az eredmények megjöttek szedtem antibiotikumot de nem múltak el a kiütések...egyedül nőgyógyászati vizsgálaton nem voltam még (ahova ajánlotta a bőrgyógyász de végül nem kellett elmenni mert találtak bacit a torkomba és arra kaptam antibiotikumot)

Mivel itt csak férfi orvos van eléggé félek...:\

Őszintén szeretnék válaszolni neki a kérdésekre ezért nem szeretném ha édesanyám bejönne velem...

A harmadik ok hogy 2006ban menstruáltam először...és azóta is elég rendszertelenül jön meg...és ha megvan akkor nagyon görcsöl a hasam..Ha testnevelés órán futunk akkor is sokszor annyira görcsöl hogy ki kell kéredzkednem óráról


2011. febr. 1. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos nem szokta kérni, hogy a szülö bemenjen a lányával, de te nyugodtan megmondhatod mindjárt az elején az orvosnak, hogy nem szeretnéd, ha anyukád benn lenne.

A legtöbb orvos egyébként is inkább azt szereti, ha csak a lány van ott, mert neki öszinte válaszokra van szüksége, és sokan a szülö elött nem lennének azok.


Egyébként a vizsgálat nem fáj, csak kicsit kellemetlen. Az, hogy az orvos férfi nem lényeges, neki te csak egy "munkadarab" vagy, nem egy nö - tehát nem nöként foglalkozik veled. Erre neki külön kiképzése van, hogy a vizsgálatot olyan személytelenné tegye, amennyire szükséges.


Ne idegeskedj, nincs rá okod. Minden jót kivánok hozzá.

2011. febr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosok meg szokták kérni az anyukákat,hogy kint várjanak,csak 14 év alattiaknál lehetnek bent a gyereknőgyógyászaton.Vagyis elviekben bemehetne és hallottam már olyat,hogy beengedték,de a legtöbb kifejezetten kéri ,hogy egyedül menjen be a vizsgálóba a beteg.

Nem kell félned a vizsgálatok nem fájdalmasak,kellemetlen persze idegen ember előtt levetkőzni és terpeszteni,de csak pár perc az egész ne aggódj.

Az én dokim pl folyamatosan beszélget,szerintem ez is azt a célt szolgálja,hogy ne legyél annyira feszült,engedd el magad.

Másrészről az orvos minden nap rengeteg puncit lát,neki nem új,olyan mintha a manduládat nézné meg a háziorvosod

2011. febr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
84%

Neked kell egyedül bemenned. Hidd el, az orvosok nem szeretik ha a pácienst bekísérik, elvégre nem vagy kisgyerek.:) A terhességet a tesztek is csak 2-3 hét elteltével mutatják ki, de ha csak 1x történt az ún. megszakításos módszer, elég csekély az esélye h teherbe estél. (bár remélem tudod, hogy a reggeli legelső vizeletbe kell a tesztet beletenni...) Valószínűleg végeznek rákszűrést is. Az egy kicsit kellemetlen, bár orvostól függ mennyit bénázik, vagy mennyire gyors.

16 éves vagy, tehát még ne csodálkozz, hogy rendszertelen. Nekem volt, hogy 2 hónapig nem jött meg, azt hittük terhes vagyok, de csak a hormonjaimmal volt gond... De ott van nővérem, 30 éves és a mai napig képes 2 hetet késni! Szóval ennek is lehet rengetek oka miért rendszertelen, viszont lehet hogy még fiatal vagy és azért.

Anyudnak meg szerintem mondd el hogy a barátoddal nemi életet éltek, hiszen ő nevel, ő tart el és ad meg minden szeretet és gondoskodást, ennyivel tartozol neki, hogy őszintén bevallod.

Ne aggódj a nőgyógyásztól, hiszen ez a te javadat szolgálja!

2011. febr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

biztos lehetsz benne, hogy nem fog ilyet kérni egyetlen orvos sem, hogy anyukád is jelen legyen.

mégis mit keresne ott plusz egy személy bárki is legyen az?? sőt, ha anyukád szántszádékkal be akarna menni, szerintem be sem engedné az orvos. nem 14 alatti vagy már.


mondd el neki a panaszaidat, meg hogy először vagy nőgyógyásznál, aztán majd kiokosít mindenről.

2011. febr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
nem is kell megmondanod, hogy elkísért bárki, miért is kéne erről tudniuk?
2011. febr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!