Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális kategóriába belefér...

Normális kategóriába belefér még ha a ciklusom 37-39 napos, vagy forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen. Főleg ha mindig ilyen volt, vagy ez csak egyszeri alkalom. Ha most először fordult elő és terhesség gyanúja nem áll fönt, vagy más tüneteid nincsenek, akkor nincs gond várd meg a következőt , ha az is eltérő az eddigiektől menj el orvoshoz, mert biztos ,hogy oka van. Tünetek , vagy lehetséges terhességnél pedig nyilván való a helyzet, teszt illetve orvos.
2009. febr. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
10 évig szedtem gyógyszert, az idő alatt egyértelműen normális volt. Mikor abbahagytam áprilisban hihetetlenül összekuszálódott, de most 2 hónapban is egymás után így jött. 37, majd 39 nap. Szerintem ez még mindig nem a rendszeres állapot. Igazából nem tudom, hogy milyennek kellene lennie az enyémnek, mert a gyógyszert is azért kaptam anno, mert rendszertelen volt.
2009. febr. 7. 23:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Mivel tbl abbahagyása után alakult ki a rendszertelen ciklus a legvalószínűbb, h nem állt vissza a ciklus hormonális szabályozása és nincs peteérés.
2009. febr. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy 10hónap után még mindig nem szabályos és nincs peteérés? Az ovu.mikroszkóp szerint van és amikor figyeltem magam, láttam-éreztem, hogy vannak a peteérést kísérő jelek. Babát szeretnénk, az nagy baj lenne, ha nem lenne peteérésem.
2009. febr. 8. 08:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Méred a hődet?Abból kiderül van e tüszőrepedésed.
2009. febr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom mérni, mert ha dolgozom 6kor kelek, ha nem dolgozom és felkelek 6kor a hőmérőzés miatt, nem tudok visszaaludni és hulla fáradt vagyok. Mindig egy időben kellene mérni ugye, de nekem nem menne.
2009. febr. 8. 13:28
 7/10 anonim ***** válasza:
18 és 45 nap között normális a ciklus. Ha fg-t hagytál most abba akkor előfordulhat ,hogy amiatt van.
2009. febr. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Ne terjesszünk badarságokat. A normális ciklus alapja a peteérés (ovuláció)és normális (min.12 napos) sárgatest fázis. 18 napos ciklusba ez egyszerűen nem fér bele. A normális ciklushossz határértékei: 23-35 nap. Persze ov. hosszabb ciklusban is előfordulhat, de nagyon ritka.

Az ovulációs mikroszkóp jó üzlet, az értéke: 0. (Pontosabban a kép kiértékelése olyan bonyolult, h. kétlem a használhatóságát.) A pontos hőmérőzés nagyon informatív.

2009. febr. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak.

Mi is úgy tanultuk ,hogy 18-45 nap között normális a ciklus.

2009. febr. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én is 10 év után hagytam abba, és 35-40 napos ciklusaim voltak! Kaptam clostit, ami után terhes lettem rögtön, de méhen kívül, bár ez más tészta. Aztán nem szedtem semmit, a cilkusaim hosszúak voltak, hőmérőztem és nekem a 18-21 nap körül volt PÉ-m. Fél év múlva újra méhen kívüli lettem, majd műtét(átjárhatósági). Ott kiderült egy petevezetékem van. Rá 1 hónapra terhes lettem, lányom született. Szóval hosszú ciklusom van, de volt peteérésem, és én is azt hallottam 35 napig jó, hát nekem kicsit több volt, de sikerült.

Azért nem árt ha lát doki.

És nekem a PG53 is bevált.

2009. febr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!