Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fertőzés, óvszer, tusfürdő...

Fertőzés, óvszer, tusfürdő vagy tiszt. Betét allergia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

Tegnap előtt óta viszket,ki van pirosodva a hüvelybemenetem...a folyásom ugyanúgy rendes...semmi elváltozás nincs,se hólyag,se semmi...

A párommal egy hete óvszerezünk,tisztasági betétet használok,esetleg lehet ez?

Köszönöm előre is a válaszokat.


2011. febr. 4. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Először: irány a nunász.


Másodszor: ha ki akarod zárni, mire lehet allergiás, egy-egy hétre iktass ki valamit, hátha jobb.

A gumi okozhat ilyet, használjatok minden alkalommal síkosítót, övön alul meg intim mosakodógélt, mert a tusfürdő nem oda való.

Pillanatnyi megoldás: tejsavas irrigálás, patikában, drogériában kaphatsz hozzá tablettát vagy folyadékot.


Ha ezt fertőzés okozza (mondjuk a gumi miatt kiszáradtál kicsit, és elleptek a gombák), azon ezek egyike se segít.

2011. febr. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet siman allergia az ovszerre. Es pont ezek a tunetek.
2011. febr. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

1 ne irrigálj, mert csak elmaszkolod vele a tüneteket, megoldani nem old meg semmit

2 ne használj szappanfélét pár napig a mosakodáshoz sem, csak tiszta vizet vagy esetleg kamillás/sós/cickafarkfüves ülőfürdőt

(amúgy a sok intim mosakodógél egy nagy szar marketingkamu, dokim a sima szappant ajánlotta nekem, ezek helyett és semmi bajom, pedig tusfürdőt is használok, meg ócska folyékony szappant)

3 menj el orvoshoz, mert van egy kis hüvely gyulladásod és tulajdonképpen mindegy, hogy mi okozza, mindenképpen orvosi kezelés kell (a doki meg látja majd, hogy fertőzés-e a kiinduló ok, vagy sem)

2011. febr. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

ja és

4 ne borotváld!

2011. febr. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a tisztasági betétet is kihagynám a mókából, mert akármennyire légáteresztő, akadályozza a normális szellőzést. Alkalmanként lehet és kell is persze használni, de szerintem nem érdemes rendszeresen.
2011. febr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Istenem...

1. Ha allergia lenne, nem 1 hét múlva jött volna ki, hanem első nap.

2. A tisztasági betét okozhatja, de nem allergiát okoz, hanem fertőzések melegágya. Én gombára tippelnék, de nem vagyok orvos, de ha az lennék, akkor sem tudnám látatlanban megmondani. - Szóval irány a doki.

3. Irrigálás - szigorúan tilos (kivéve az orvos javasolja, vizsgálat után - nem amatőrök itt és látatlanban).

4. Intim szarságok (gél, törlőkendő, lemosó) - kérdezze meg nőgyógyászát, meg fog lepődni. Szinte mind ellenzi, bármit mondanak a reklámok, felborítják a hüvely ph-ját, fogékonyabb leszel a betegségekre. Legjobb a babaszappan.

(A kinder csoki se lesz egészséges a benne lévő állítólagos 1 pohár tejtől, bármit mond a reklám!!)

5. A kezeletlen gyulladás meddőséget okozhat. Úgyhogy én azt javaslom, mielőbb keress fel egy nőgyógyászt.

2011. febr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

*mondjuk a gumi miatt kiszáradtál kicsit, és elleptek a gombák


Ez is egy hatalmas tévedés... a gomba a meleg nedves helyeket kedveli. (A tisztasági betét pedig különösen alkalmas ilyen helyzet megteremtésére.)

2011. febr. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mosakodó " szarságokat " felejtsük el, a törlőkendőkkel együtt!!

Régóta nem használok. Egy jó ideig csak zuhanyzós szappan nélküli mosakodást alkalmaztam reggel, és este rendes teljes zuhanyzás. Kádfürdőt otthon se. Drága a melegvíz, 150 literes kád mire megtelik, leszáll az éj.

Teafaolajjal felturbózott tusfürdőt, ki fogom próbálni.

( valahol olvastam )

Amit még én kipróbáltam : irrgálás " kaukázusi kefírrel. "

Pl ecetes üveget kinevezhetsz erre a célra. 2 - 3 evőkanálnyit beleteszed a tiszta flakonba, és felhígítod megfelelő meleg vízzel. Ha nagy gáz van, 2 napig 2 alkalommal. Utána kb 2 napig, 1 alkalommal.

És persze a " bejáratot " canesten, nizoral, vagy körömvirággal kened.

A pasiknak se ártana szerintem enyhe ecetes vízzel a tusolás végén.. Utána nekik is krém.

Pim- pong efektus.

2011. szept. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

02-04 09:46

Milyen szőrtelenítést javasolsz? Depilan kék?

2011. okt. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!