Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha van a családomban egyenes...

Ha van a családomban egyenes ágról trombózisos beteg, akkor tényleg nem szedhetek fogamzásgátlót? És ha nem akkor miért nem?

Figyelt kérdés
Édesanyámnak trombózisa volt a szemében, műtötték 3 éve
2009. febr. 10. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Létezik egy genetikailag meghatározott trombózis hajlam, ami a lakosság egy részére jellemző. Ha valakinek a családjában volt már trombózisos beteg akkor nagy a valószínűsége, hogy ő is hordozza ezt a gént. A legismertebb és leggyakoribb fajtája az úgynevezett Leiden mutáció. Ezt megfelelőm vérvizsgálattal ki lehet mutatni. és célszerű is elvégeztetni. Nem csak a a fogamzásgátló szedése miatt, hanem a jövőbeni terhességeid szempontjából sem árt ha ezt tudod magadról. A terhesség is, de a fogamzásgátló is olyan változásokat okoz a szervezetben ami fokozza a trombózis veszélyt, és ez a veszély jelentősen nagyobb ha valaki öröklötten hordozza ezt a gént. Maga a trombózis tulajdonképpen egy véralvadási zavar. ha szerencséd van "csak" a lábadban akad be egy rög, kevésbé szerencsés esetben a tüdőben vagy a szívben.
2009. febr. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha Neked nincsennek viszereid, és nem utal semmi trombózisra, akkor szedhetsz, fontos azonban a rendszeres labor controll!
2009. febr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat
2009. febr. 10. 15:29
 4/4 anonim válasza:
Teljesen egyetértek az első válaszolóval! Ki kell vizsgáltatni hogy van e öröklött hajlamod trombózisra. Ha van akkor sem biztos hogy nem szedhetsz fogamzásgálót. Én nem tudtam hogy van ilyen hajlamom, szedtem a fogamzásgátlót mellette dohányoztam, aztán lett egy vérrög a lábamban, és kiderült hogy Leiden mutációm van VIII-as faktor aktivitás mellett. Tulajdonképpen szerencsém volt mert mikor terhes lettem, akkor mindennapi szurival ki tudtuk védeni az újabb trombózist. Van egy ismerősöm aki nem volt ilyen szerencsés és szülés közben kapott trombózist. A gyerek 3 hónapos volt mikor hazament hozzá a korházból. Szóval lényeg hogy ki kell vizsgáltatni és utána a dokik mondják mit lehet!!!
2010. júl. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!