Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van ez? Mit tehetek ellene?

Miért van ez? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
16 éve lány vagyok.Mikor megjön az első napon nagyon rosszul vagyok. Irtózatosan görcsölök, fájnak a végtagjaim, egy hajszál választ el attól hogy eláluljak, és hányok is...Egyre rosszabb az egész dolog...Mit tegyek szerintetek ez ellen? A fogamzásgátló szerintetek jó megoldás lenne? Vagy vmi más? Légyszi segítsetek!
2011. febr. 11. 10:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Én 25 vagyok és 12 éve küzdök minden hónapban azzal, amit leírtál. Hallottam én is, hogy fogamzásgátlót kéne szednem, mert az fájdalommentesíti és rövidebbé teszi a menszeszt. Viszont annyi negatív hatása van, hogy én inkább úgy döntöttem, kibírom minden hónapban azt a két napot, amíg fáj. Egyszerűen nem merem a testem a pirulákkal bombázni (azt ugye abbahagyni se lehet csak úgy, szóval...).

A válasz: igen, a fogamzásgátló megoldá lehet, de beszélj erről a nődokival, elég fiatal vagy még. Esetleg neked is elég lenne, ha ajánlana valamilyen fájdalomcsillapító-kombinációt, azt mégiscsak kétszer-háromszor kéne bevenni havonta. Szóvalj konzultálj erről.


25/N

2011. febr. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 89nike válasza:
szerintem semmit..nekem is vannak hasonló gondjaim(azt mondták majd kinövöm ..ideje lenne már 22évesen) nem minden hónapban jön ki rajtam de volt már hogy az utcán le kellett üljek a földre annyira megszédültem, ilyenkor lemegy a vércukor szintem egy cukor kis víz segít..(vas vitamint kell szedni a vérképzésre)a görcsre pedig algoflex M,vagy flector por...hatásos max 15-30perc ..első nap 2szer veszek be a többi napon nincs rá szükség.De lehet célszerű lenne egy nőgyógyászhoz elmenni megkérdezni...
2011. febr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!