Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért írják, hogy nem egészség...

Miért írják, hogy nem egészséges éjjelre tampont tenni?

Figyelt kérdés

Több kérdésben is olvastam a válaszokat miszerint nem egészséges éjjel tampont használni. Miért? Én tudom magamról, hogy a betétet nem bírom, még nappal sem, nemhogy éjszaka. Amióta menstruálok, azóta tampont használok. Köszi a válaszokat!


L/20


2011. febr. 16. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
nem tudom rá a választ, de ez engem is érdekelne.
2011. febr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Több okból is!


1. A tampon tetején mindig van egy kis pangó vér, mert ugyi nem tiszta vér a menzesz és a nyálka nem tud teljesen felszívódni a tamponba. Ez a pangó vér pedig felmarhatja a méhszájat és méhszájsebet csinálhat. Sok tamponos jár így.


2. Az 7-8 óra alvásidő alatt jelentősen elszaporodhatnak a kórokozók a tamponban, mivel tudjuk, hogy a hüvely nem steril, a tampon és a menstruációs vér pedig kedvez a kórokozóknak.


Szóval jobb a tampon alkalmi használatra és gyakran kell cserélni. Másnak is kellemetlen a menzesz, de ennyit én bevállalok az egészségem érdekében. (a nődokim javaslatára is) Éjszak használok éjszakai betétet, esetleg még abba vattát, ha nagyon erős. Reggel pedig zuhany és csere. Teljesen természetes dolgok ezek.

2011. febr. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért, mert aki többet alszik, mint 7-8 óra annak fel kellene kelni cserélni közben mert ugye ennyi ideig nem kellene bennt hagyni. Én jó ha 5 max 6 órát alszok egyhuzamban, mielőtt ténylegesen lefekszek aludni, szóval nem csak mikor befekszek este az ágyba tvzni még 1-2 órát, hanem amikor tudom, hogy most már akkor aludni fogok, akkor kimegyek a mosdóba és cserélek egyet, így tuti nincs bent túl sokáig. Egyébként én főleg az éjszakák miatt álltam át tamponra. 6 éve menstruálok és csak 2 éve kezdtem el tampont használni, előtte borzalmas volt. Akármilyen márkás vagy nem márkás éjszakai betétet is használtam mindig átáztam. Sokszor reggel még suli előtt lepedőmosogatással kellett kezdenem, hiába raktam magam alá még törölközőt is. Arról nem is beszélve, hogy egy idő után pont emiatt nem tudtam rendesen aludni se, igyekeztem olyan pozícióban feküdni, hogy ne ázzak át, de a betétből így is úgyis kifolyik, ha megtelik szóval... Aztán emiatt mindig kialvatlan voltam, fáradékony egész nap,és ezt 5 napig, hát.... nem épp a legjobb formában voltam mire elmúlt a menzeszem. De amióta váltottam tamponra azóta átalszom az éjszakákat, kipihenten ébredek, és nagyon ritkán esik meg h átázok. Egészségügyi problémám pedig még sose volt emiatt. Szóval mondjon bárki bármit én tamponpárti vagyok maximálisan.

19/L

2011. febr. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt hiszem, én is maradok a tamponnál, ahogy az utolsó válaszoló is.
2011. febr. 17. 15:13
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

"Egészségügyi problémám pedig még sose volt emiatt."


Még lehet ne aggódj!

2011. febr. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Süt belőled a jóindulat. köszi
2011. febr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Csak picit többet tudok a szakmáról, mint te.. ennyi!
2011. febr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!