Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit gondoltok erről? Mitől...

Mit gondoltok erről? Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
évekóta 24napos a ciklusom és 5 napig tart a vérzés, az utolsó elötti egy héttel elöbb jött meg, és 2 napig tartott azóta kissebb nagyobb szünetekkel mindjárt megjön érzésem van, a következő 10 napot késett és ma már 7. napja vérzek. Ma voltam dokinál, azt mondta hogy bepótolom a múlt havit, azért tart még mindíg. Hát én ezt a választ érdekesnek tartom! Valami fizikális oka csak van annak hogy 7 napja menstruálok?!!
2011. febr. 16. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha egyszer fordul csak elő, akkor nem biztos, hogy nagy ügyet kell belőle csinálni. Lehet vmi átmeneti hormonzavar. Azért nem vagyunk gépek. Ha többször előfordul, akkor persze utána kell járni, hogy mi lehet az oka.
2011. febr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagy, én 10 éves korom óta minden hónapban 10-12 napig menstruálok. :D Szerintem is gyanús, hogy "bepótolja". Mit pótolna be? Érdekes kijelentés az biztos, hogy igaz-e azt csak más nőgyógyászok tudnák megerősíteni. Szerintem viszont hormonális ok miatt. Az egész peteérés, menstruációs dolgot hormonális folyamatok szabályozzák, ha valami kis gubanc van, az egyből meglátszik valamelyik területen.

Én csak ezt tudom mondani. Engem 10 éve vizsgálgatnak hormonális betegség miatt, szóval már tele van a fejem ezekkel a dolgokkal, de az biztos hogyha a hormonháztartás kicsit megborul, annak ez az eredménye.

2011. febr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon aggódom, mit tegyek? várok még pár napot ha nem múlik el akkor visszamegyek!
2011. febr. 16. 17:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Bepótolja? Hmmm hát érdekes. Nekem múltkor 2,5 hónapig nem volt semmi, aztán meg 10 napig megvolt egyfolytában. Viszont mennyiségileg meg sem közelített egy normál menstruációt, kb 3 tamponnal elvoltam egész nap, máskor meg 2-3 óránként cserélem. Ja és az én orvosom nem mondta, hogy bepótolja, pedig nálam még logikus is lett volna. Nekem kicsit "piaci" magyarázat ez egy orvoshoz képest. Persze nem voltam ott lehet, csak vicces kedvében volt a dokid. Visszatérve a kérdésedre, szerintem az hogy most van egy kis felbolydulás a ciklusodban még nem jelent semmit. gondolj vissza az elmúlt időszakra, nem ért nagyobb stressz? Nagyobb hajtás volt esetleg, vagy valami probléma ami idegileg kikészített kicsit. Nekem pl tudom, hogy erre vezethetőek vissza a menstruációs problémáim az utóbbi időben. Ahogy rendeződnek a dolgaim és nem idegeskedem annyira kezd visszaállni minden a normális kerékvágásba és vele a ciklusom is. Ha mgis nyugtalan vagy keress másik dokit.
2011. febr. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!