Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ciszta vagy baba "okozza" a...

Ciszta vagy baba "okozza" a tüneteket?

Figyelt kérdés

Tavaly nyár óta fogamzásgátló tablettát szedek, már előtte is szedtem, csak volt egy kis kihagyás. Közben kijöttünk Németországba dolgozni (3 dobozzal hoztam ki), és a gyógyszerem január 20-án elfogyott. (meghosszabbították a munkaidőt, előre nem tudtuk, hogy ilyen sokáig kell maradnunk) Ugye utána kellett volna megjöjjön 24.-én (mindig pontos volt), de nem jött meg, és aznap este még együtt voltam a párommal, de nem védekeztünk, hisz a gyógyszer tájékoztatón az van, hogy mens.-ig véd a tabletta. 25.-én megjött. Aztán amikor elmúlt rá pár nappal erős alhasi szúró fájdalmaim voltak, először jobb oldalon, majd bal oldalon, kb. 12 napig. Néha olyan erős volt, hogy azt hittem összeesek. Elkezdtem kamilla, zsálya és csalánteát inni. Majd elmúlt.Aztán rá pár napra úgy éreztem, mintha meg akarna jönni, és ez már másfél hete tart. Közben hétfőn már meg kellett volna jönnie. De semmi. A melleim feszülnek, korábban mensi előtt soha nem volt mellfájdalmam. A hasam is csak pont aznap fájt, amikor megjött.

Ma reggel csináltam egy tesztet, negatív lett.

Nagyon félek, hogy valami komoly bajom van. (ciszta, vagy akármi, és nem lehet majd babám) Legközelebb áprilisban megyünk haza, akkor tudnék csak orvoshoz menni. Itt kinn félek idegen orvoshoz menni. Tudna valaki esetleg valami tanácsot adni? Volt valakinek ilyen panasza? Ha ciszta van, akkor is lehet majdnem megjön érzés?


2011. febr. 24. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy baba, attól görcsöltél, hogy próbál helyrerázódni a tabletta után a saját hormonrendszered.

Viszont remélem, hogy azóta védekeztek...

2011. febr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem a mensiig véd, hanem a mensid alatt is véd, ha végigszeded a gyógyszert. Te most abbahagytad 20-án és 4 nap múlva védekezés nélkül együtt voltál valakivel. Szerencséd,hogy nem lettél terhes..Felborult a hormonrendszered, idő kell,míg helyreáll.
2011. febr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Persze, hogy védekezünk, soha nem játszanék ilyennel. Németországba is azért jöttünk ki, hogy lakásunk legyen, mielőtt jön a bébi. Míg szedtem a bogyót, mindig voltunk együtt a utolsó tabletta bevétele és mensi első napja közötti időszakban. És úgy tudom, hogy ez nem is lenne gond. Csak amikor a fájdalmak jelentkeztek, akkor gondolkoztam, hogy mikor eshettem esetleg teherbe. Még egyszer köszi a választ! Kicsit megnyugodtam!
2011. febr. 24. 09:55
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként nem attól félek, hogy baba van a dologban, hanem attól, hogy valami más, ami később majd veszélyezteti, hogy teherbe essek. Igaz nem tervezett baba lenne, és lakást akkor csak hitellel tudnánk venni, de nagyon örülnénk neki! Végül is jövőre terveztük volna. És ha választani kell, inkább egy babóca legyen, mint valami más gond.
2011. febr. 24. 10:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Nincs semmi gond, nyugodj meg.
2011. febr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Ma reggel megjött! :-) Úgyhogy gyűjtögetünk tovább a kis kuckónkra! :-) Remélem, hogy tényleg csak a gyógyszer abbahagyása miatt voltak a fájdalmak!

Köszönöm szépen mindenkinek a nyugtatást!Jó, hogy van ez az oldal!

2011. febr. 25. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!