Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vannak a szüzességnek egészség...

Vannak a szüzességnek egészségügyi hátrányai?

Figyelt kérdés
Nem vagyok már túl fiatal, de szűz vagyok. Most csináltam egy candida gyorstesztet és pozitív lett, vannak is gombás tüneteim. Alhasi fájdalmaim is vannak. Sajnos a ciklusom sem rendszeres. Jövőhétre már kértem is időpontot dokihoz. Gondolom meg tud majd vizsgálni, meg kezelni is, de pl. pont a korom miatt talán egy rákszűrés se ártana lassan, amire eltérő dolgokat olvasok a neten. Egyrész ugye nem csak a HPV-től lehet méhnyakrákot kapni (persze tudom, hogy a leggyakoribb oka), tehát, attól még nem élek szexuális életet, még kialakulhat. Azt is olvastam, hogy a kor előrehaladtával, ahogy a bőr többi része, a szűzhártya is veszít rugalmasságából, bekeményedik. Nem okoz ez majd gondot, hogy végülis akárhogy is vesszük, de nem tudnak rendesen megvizsgálni?
2011. febr. 25. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:

A HPV -nek akkor lesz magas a kialakulási kockázata, ha sok partnerrel voltál védekezés nélkül, ugyani s a férfiak hímvesszőjével fertőződünk meg mi nők, tehát erre kicsi az esélyed.

Rákszűrés kortól függetlenül is ajánlatos végezni, mert nem csak a rákot, hanem egyéb márt is ki lehet vele mutatni.

Én egyébként nem hiszem,hogy ez Candida,más is lehet.

2011. febr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mikor elmész dokihoz mond el neki hogy szüz vagy még és tedd fel ezeket a kérdéseket neki.

De van olyan nö akinek nincs szüzhártyája vagy olyan gyenge hogy akármikor elszakadhatott, vérzés nélkül. Van akinek annyira vastag hogy már kiskorban müteni kell mert nem tud tisztülni a méh.


A rendszertelen ciklusnak semmi köze sincs a szüzhártyádhoz.

2011. febr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
tudom, h. a ciklusomnak nincs ehhez köze. meg gondolom, az egészségem úgyis fontosabb, mint maga a hártya, ha esetleg komolyabb bajom van (remélem nincs, de most pont a ciklus, meg az alhasi fájdalom miatt írom), ami miatt "nagyobb hely kell", akkor max. bemetszi.
2011. febr. 25. 14:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy így is meg tud vizsgálni. Én egy "örökkévalóságig" voltam szűz, és engem inkább csak az zavart , hogy az SZTK-ban az asszisztens úgy nézett rám mint egy marslakóra.

Meg lehet vizsgálni végbélen keresztül (kibírható...), de azzal gondolom csak a méh méretére, elhelyezkedésére vonatkozóan kapnak infót, arra vonatkozóan mondjuk nem hogy méhszájsebed van-e pl. (Azt hiszem, szüzeknek is lehet.)

Van egy barátnőm, aki már nem szűz ugyan, de jó ideje nem volt kapcsolata. A nőgyógyász azt mondta neki, attól még bármi baja lehet, sőt... Szex utána nők hamarabb észreveszik, ha valami nem OK (kontakt vérzés pl), de ha nincs nemi élet, akkor nem...

2011. febr. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az is lehet h. már rég nincs meg a szűzhártyád, hisz az bármitől elszakadhat, amúgy biztos nem gond ha meg van még mert gyerekeket is szoktak vizsgálni.Amúgy lehet ciszta is, vagy felfázás, vagy lehet a menszi miatt fáj a hasad.Mindenféleképpen menj el orvoshoz,mert amúgy is évente kötelező a szűrés minden nőnek...
2011. márc. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!