Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egész életemben beteg leszek?

Aniangyal kérdése:

Egész életemben beteg leszek?

Figyelt kérdés
Mindig van valami bajom, most is, azt hiszik az emberek hogy csak kitalálom, eljátszom, de ez egyáltalán nem így van! Az egyik pillanatban hányingerem van és fáj a fejem, a másikban szúró fájdalmat érzek a petefészkem környékén. Jelenleg ez az utóbbi van. Volt már idáig gombás, influenzás, reflux-os, szemüveges vagyok, gerincferdüléses, stb. hosszú lenne felsorolni. Segítsen valaki! Kezdek megőrülni, és az életemre esküszöm hogy az orvosok megállapítottak idáig mindenféle betegséget nálam és tényleg minden pillanatban rosszul vagyok valamitől! Orvostól-orvosig kell rohangálnom. És még a gyógyszereket sem tudom lenyelni! Mi történik velem, miért van mindez?
2011. febr. 26. 12:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Talan tul sokat izgulsz, tehat stresszes az eletmodod.

Ezt ugy lehetne a felszinre hozni, amikor elkezded sorjaban megnezni a betegsegeket, s ugy, hogy melyik kezdodott legeloszor, s aztan melyik volt a kovetkezo stb...

A hasi fajdalom az lehet valamilyen gyulladasnak a tunete is.

Mennyi idos vagy?

2011. febr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
21 vagyok, és elküldtek nem olyan rég urológiára mert a vizeletemben vért találtak (0-2-ig normális, nekem 14 volt)és még nem voltam, mert unom már hogy az egész életemet orvosnál kell töltenem. Rendesen étkezem, mozgok, nem dohányzom, nem iszom és még csak nem is kávézom, semmi rossz, sok gyümölcs stb. és voltam pszichiáternél aki mondta hogy fóbiám van erre írt föl gyógyszert de nem tudom lenyelni. A lényeg: állandóan stresszelek, szorongok a betegségek csak rátesznek.
2011. febr. 26. 12:11
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy a sok szorongástól leszel beteg.

Szerintem próbálj meg egy kicsit ellazulni, vagy pihenni.

És ne gondolkozz mindig azon, hogy beteg vagy. Valahogy próbálj másra koncentrálni.

2011. febr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálok, de nagyon nehéz, mert mindig fáj valamim, és kellemetlen, félek hogy egyszer komolyabb bajom is lesz, akkor aztán a sokkba előbb halok bele az tuti.
2011. febr. 26. 12:16
 5/11 anonim ***** válasza:

szia,

most én is készen vagyok egy kicsit mint te,én már fél éve járok orvoshoz ,nekem is nőgyógyászati problémám van,most tenyésztik a hüvelyváladékot és remélem hogy célirányosan fel tudnak írni egy tényleg hatékony gyógyszert,

SOk helyen voltam már sokszor vettek vért,voltam általános vérvételem utána az eredmény miatt elküldtek a belgyógyászatra ott is vettek vért,közben folyton jártam nődokihoz mivel sose múlt el a bajom ,utána megint vissza kellett mennem a belre kontrollra utána még elmentem székletvizsgálatra is hátha ott van vmi fertőzés és azért van a bajom de nem találtak semmit ,voltam proktológián végbélvizsgálaton is,,és a nemibeteg gondozóba mert a nődoki odaküldött ,ott végre vettek kenetet tenyésztésre és most a következő lépés hogy várok az eredményre.

ÉN is 21 éves vagyok és tele vagyok ezekkel a bajokkal,és egyszerűen nem is gondoltam volna hogy nekem ezeket kell átélni iylen fiatalon,tudom ez a probléma másnak nem jelent nagy gondot,de én most rosszul érzem magamat lelkileg is teljesen kihat a mindennapi dolgaimra.

Én nekem az sokat segített hoyg elmondtam anyának hogy mi a bajom,mert ő legalább próbál segíteni ,utána olvasgat ezeknek a dolgoknak.szóval ő egy lelki támasz nekem,Másnak erről nem szeretnék beszélni,arról ne is beszéljünk hogy a párkapcsolatom is megromlott pont emiatt.

szerintem nem kéne hagynod hogy egyre több legyen a problémád,szépen sorjában vagy akár párhuzamosan egymás mellett is kezelheted a bajaidat.A nőgyógyászati probléma a legfontosabb mert egyáltalán nem jó ha elhanyagolod,később még nagyobb baj lesz belőle.most tudnám neked mondani hoyg a cickafark tea jó az iylen gyulladásokra de mindenféleképpen el kéne menni orvoshoz ÉS HA NEM MÚLIK EL VISSZA KELL MENNI!!!! influenza nátha ezek azért vannak mert le van gyengülve az immunrendszer ,ilyenkor a gombák is jobban szaporodnak(én szedek immunerősítőt).

Nem tudom hogy egyetemista vagy ,de ha igen akkor pedig legyen egy kis akaraterőd és járj tesizni(nem muszáj felvenni a tantárgyat pl ha már teljesítetted ,hanem csak járj be egy olyan órára ahol 30-70 a létszám,.)

VAgy vannak külön gyógytornák (ÉN is jártam ! ugyanúgy gerincferdüléssel.Jó nekem nem volt olyan súlyos,de fájdogált azért a hátam )

JAH és nyugi nekem se 100-as a szemem ,de én viselek kontaktlencsét,AMúgy szemüvegbe is lehetsz lenyűgöző :) ha jó a stílusod van humorod,ez legyen a legutolsó problémád ez már csak külsőség,Először Belül tedd rendbe magadat.NE hagyd hogy ezek a nyavaják tönkretegyenek.Én is reménykedem hogy most már minden rendben lesz,kicsit nyugodtabb is vagyok hogy tudom hogy folyamatban van a kezelésem.

2011. febr. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

12:40

Ezt a tanacsot fogadd meg!

A cickafarkfu es a csalant fogyaszd, mivel ezek segiteni fognak a gyogyulasban, hiszen gyogyitjak a hugyutak megbetegedeseit es a gyulladasait is.

Kozben Nyugtato vagy Hangulatjavito teakevereket kellene fogyasztanod, mivel ez is segiteni fog.

2011. febr. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az a durva, hogy én is pont 21 vagyok, és nekem is dettó. Allergia, asztma, szívritmuszavar, csigolya meszesedés, látásromlás, stb. Folyamatosan ki van a szervezetem, én is elég stresszes vagyok miatta, szinte havonta jön elő valami új probléma, és mindig beigazolódik, hogy nem csak beképzeltem magamnak.
2011. febr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Én meg 30 vagyok és mostanában rám jár a rúd, hpv, műtét, petefészek ciszta, a vesémben is találtak egyet, amivel állítólag nem kell foglalkozni. Most éppen tüszős mandulagyulladás....

Nekem már elegem van a sok dokiból, össze vissza beszélnek, én a gyógyteákra, gyógynövényekre esküszöm, sokkal többet érnek + immunerősítés.

Ja és az agykontroll, pozitív gondolatok is segíthetnek. Én tudom, hogy minden rendben lesz és meggyógyulok!!!!!

2011. febr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nem gondoltam volna hogy rajtam kívül még ennyi mindenkinek van hasonló gondja. A tanácsokat megfogadom az biztos. Egyetemista nem vagyok, csak tervezem, de addig is meg kell küzdenem a problémáimmal, remélem sikerül, és mindenkinek jobbulást kívánok aki beteg!
2011. febr. 26. 15:43
 10/11 anonim válasza:

Sajnos én is küszködök ilyesmivel, sőt még több rosszal, amit nem tudok mire vélni és minden tünetem egyre csak rosszabb. Természetesen elmentem orvoshoz, kb. fél éve nyaggatom minden tünetemmel (nagyon sok van, nem írom le mindet), de folyton azt mondja, hogy ő nem tud ezzel mit kezdeni, nincs ötlete, holott egy halom betegség tünetei lehetnének, de most én mondjam meg az orvosnak, hogy hová küldjön vizsgálatra stb.?! Nagyon gáz a mai egészségügy!!!

Újabban, vagyis úgy fél éve a hasammal vannak gondok, és állandóan csak arra fogja a doki, hogy szerinte egész biztosan irritábilis bélszindróma. Csakhogy amiket írt gyógyszereket rá, egyik sem használt! Szedtem magamtól is emésztőszervi problémákra (közte az ő diagnózisára is jó) "gyógyszereket", mint pl. ProLactiv, LactoProtect, Lactiv, NormaFlore stb., ám azok közül sem használt egyik sem még hajszálnyit sem. Egyedül vastagbél tükrözésre küldött el eddig a doki, ami szerencsére negatív lett, és vérvételekre, amiktől szintén nem lett okosabb. Csak hogy az összes tünetem meg egyre rosszabb és elviselhetetlenebb, nagyon megkeserítik az életemet! Azt meg szinte ki kellett erőszakolni, hogy elküldjön végre gyomortükrözésre. Hasi fura, alattomos fájdalmak, ami nem tipikus hasgörcs, és folyton a hasam bal oldala, a jobb sosem (nyomásérzés, húzás érzés, szorítás, minden, amit el lehet képzelni); bal alhasamban egyetlen ponton, mindig ugyanott kifejezetten szúró érzés (menses gondjaim sosem voltak, semmilyenek); újabban a bal bordaív alatt kezdődik az egész, ott kezdődik a fura fájdalomérzet és mindenféle, igen hangos hangokat ad ki onnantól kezdve a hasam, annyira kellemetlen ez az egész, ami órákig tart, hogy néha már a kezem is kissé remeg tőle, mintha ott akarnám kirázni (ezt nem tudom másként körülírni); székrekedésem van legtöbbször, pedig normálisan étkezem, nincs allergiám, ami okozná, nem eszek gyorsételeket stb., és a székletem mindig rőt és nyákos; éjszaka is, nappal is folyton szellentenem és büfögnöm kell; sokszor a vizeletürítés is nehéz, nehezen indul meg, pedig nagyon kell, és van, hogy többször, mint kellene; gyomorégésem is van ezideje (azelőtt sosem volt), pontosabban azt sosem érzem, hogy a gyomrom fájna vagy égne, hanem inkább a mandulám környékén érzem, amikor az étel vagy a folyadék visszajön a számba, holott alig tudok enni valamit, mert nagyon hamar eltelek (erre is írt már pár féle gyógyszert a doki, de azok sem voltak jók), ennek ellenére jól meghíztam, s ezt sem tudom, mitől. Emellett olyan iszonyatos hőhullámaim vannak 32 éves létemre (ez már tart vagy 2 éve, de inkább még több ideje), hogy azt nem lehet elmondani, már olyan szintig fokozódott, hogy amikor rámtör, már teljesen rosszul leszek (mindegy, hogy éjszaka van vagy nappal, és naponta többször is); olyan, mintha perzselővel égetnék a bőröm kívül-belül és még a beslő szerveimet is, ezt a hasamban, ill. a hátamon érzem; ilyenkor ki kell teljesen takaróznom, ill. a ruhámat le kell dobjam, ha meg épp kint vagyok és hideg van (tél mondjuk), akár 0 fok is vagy mínuszok, még a pulcsit is alig bírom elviselni magamon, mert mintha egy katlanban lennék, olyan (normál esetben az ember ugye fázni szokott, beöltözik stb., én meg ilyenkor hiába tudom, hogy hideg, akár nagyon hideg van, azt nem is érzem, csak a forróságot, s már a tavasztól is rettegek, mert jön a jóidő, nem hogy a nyártól). Aztán ezek mellett van egy olyan súlyos problémám is, mellyel szintén nem tudok mit kezdeni és az orvos sem (bőrgyógyász se), az arcomon és a fejbőrömön akár egy nap alatt úgy lejön a bőr, lehámlik, felmálik nagyobb, vastagabb darabokban, mintha mondjuk napégés után vedlenék, holott ilyen problémám meg sosem volt (nem korpa). Próbáltam erre is már mindent még magamtól is, de semmi eredmény. A hajam is iszonyatos mértékben hullik, már sokszor szédülök is, és olykor hányingerem van. És még van jó pár dolog, amit nem is írok le, mert már ez is sok, és iszonyatosan borzalmas mindezt elviselni, így élni, nagyon megnehezíti a napjaimat, és már teljesen kikészültem tőle, meg attól, hogy az eredmény meg szó szerint nulla, hiába járkálok orvosokhoz, már én érzem kellemetlenül magam, hogy megint megyek. Nagyon el vagyok keseredve! Nekem is újabbnál újabb vackok ütik fel a fejüket és a dokik rendszerint nem képesek bármihez is kezdeni velük, sőt legtöbbjüktől még nagyon bunkó, tapló megnyílvánulást is kellett tapasztalnom, oda többet be sem tettem a lábam, mert nem azért megyek orvoshoz, hogy ilyesmiket kelljen elviselnem, van nekem enélkül is bőven elég bajom, s nem is hobbiból megy hozzájuk az ember, hanem azért, hogy kezeljék, jobb esetben meggyógyítsák...! Pár éve kezdődött nálam az egész és onnantól, mint a lavina, jön minden rakásra. Először egyik napról a másikra a derekam-csípőm robbant le (nem becsípődés, valami más), de úgy, hogy 1 évig nem is tudtam csinálni semmit, csak feküdtem és mindenben édesanyámra szorultam. Persze ezt is látta orvos, rengetegszer, kaptam mindenféle injekciókat reumatológustól, gyógyszereket stb., egyik sem használt ennél sem minimálisat sem. Már ettől kibuktam, el lehet képzelni. Az a rész azóta is rendszeresen fáj, de nagyon, hajolni nem bírok, cipelni nem bírok. Aztán meg jöttek a többi problémák. Most már ott tartok, hogy minden egyes rosszullétnél - ami napi többszöri lehet, és minden előjel nélkül jön - az erőm is kimegy, eltűnik teljesen.

El lehet képzelni, milyen így élni, mindezzel...

Azért írtam le mindezt, hogy hátha valaki olyan olvassa, aki tud rá okosat mondani, s hogy a kérdés írója lássa, nincs egyedül a problémájával, sem azzal, hogy nem tudni, mitől van és hogy mi a megoldás :((( /vagy csak az itteni orvosok ilyen tutyimutyik, mondjuk van rájuk mindig sok panasz, vagy én vagyok ilyen és ennyire szerencsétlen/.

2011. febr. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!