Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van olyan aki 25 évesen még...

Van olyan aki 25 évesen még nem volt nőgyógyásznál? Lehet ebből baj?

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen én, én is most készülök! Biztos sokan le fognak hurrogni minket, de nekem konkrét panaszom még nem volt, és remélem neked se, és nekem se lesz semmi baj.
2011. febr. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
egyedül a méhnyakrák szűrés miatt ajánlott elmenni szerintem ha nincs más panasz. szóval én nem ítéllek el, mert még énse csináltattam rákszűrést, pedig 3 havonta megyek feliratni fogamzásgátlót. 21/L
2011. febr. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát, én 22 évesen mentem először. Nekem se volt semmi bajom, nem is volt panaszom sem, csak gyógyszert akartam kiíratni. Máskülönben nem mentem volna. Így viszont már el fogok járni évente vizsgálatra.


Szerintem csak akkor baj, ha valaki nem válogatja meg, hogy kikkel és milyen körülmények között (értem ezalatt a higiéniás körülményeket + a védekezést) fekszik le. Persze akkor is lehetnek gondok, ha figyel ezekre, de lényegesen kevesebb az esélye. Ha nem volt soha semmi panaszod sem neked, sem a párodnak, akkor szerintem nem baj.

2011. febr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha már nem vagy szűz, akkor illene rákszűrésre eljárnod.

Ha szűz vagy, akkor meg panasz nélkül úgysem csinálnak semmit, max. megpaskolják a fejedet.

2011. márc. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ez egy érdekes dolog...

Én 32 vagyok, és bármily furcsa, még nem voltam senkivel (így alakult, egyéb gondok stb.). Másféle eü. okok miatt már kikötöttem a nőgyógyásznál is (nem női gondjaim voltak), de ő meg se vizsgált, mivel még nem feküdtem le senkivel. Azt mondta, neki nincs olyan műszere, amivel megnézhetne, hogy minden rendben van-e, csak Pesten van, oda meg nem adott beutalót... Szerintem egy dokitól ez nem normális. Most akkor amíg nem vesztem el a szüzességem, addig soha meg sem fog vizsgálni, s még beutalót sem adni oda, ahol megnézhetnek? (Nem mintha vágynék rá, de szerintem kéne.) Akár évekig? És ha van valami, amit így nem vesznek észre?...

Szóval ez nekem elég fura. Egyébként a hozzáállásával, stílusával sem voltam valami elégedett. De a magándoki meg mennyibe kerül, tudja valaki??

2011. márc. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én dokimnál 12 ezer egy vizsgálat, de baromi drága doki a városban...de erre csak később jöttem rá, viszont nagyon elégedett vagyok vele, így nem akarok váltani.


Egyébként 5 ezer körül vannak már magándokik.

2011. márc. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!