Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gáz ha 19 évesen még sosem...

Gáz ha 19 évesen még sosem voltam nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés
Sosem volt még igazán komoly kapcsoaltom, ezért nem volt szükségem fogamzásátlóra, de már nem vagyok szűz. Épp emiatt nem mentem még el sosem nőgyógyászhoz. Ez gond? El kéne mennem, így is, hogy nincs panaszom és fog.gátlót sem szedek?
2010. jún. 26. 22:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

Nem gáz, csak felelőtlenség.

Én 14 éves korom óta járok, félévente. (bár nagyon erős a vérzésem és a fájdalmaim, és biztosra akarok menni, hogy nincs baj)


17/L

2010. jún. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Én is 19 éves vagyok, és még én sem voltam soha. Bár nekem még egyszer sem volt kapcsolatom (szűz vagyok), a menstruációm is normális, már beállt (1x jött meg egy hónapba 2x, előtte és utána is normális, napra pontosan jön meg).

Úgy vagyok vele, hogy amíg nincs semmilyen panaszom, illetve amíg nem kell fogamzásgátló, nem megyek el.

2010. jún. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

nem csak fogamzásgátló miatt kell dokihoz menni,rákszűrésről nem hallottatok még?

elég felelőtlenség,mindegy hány éves vagy és van-e nemi életed ez a betegség nem válogat.Évente 1x menni ez a fontos.

2010. jún. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is 19 évesen mentem először. Panasszal. Akkor derült ki rákszürő után ,hogy hpv van és p2 lett a rákszűrőm rá fél évvel p3 utána megint megint. Míg meg kellett műteni. A doki azt mondta ha nem lett volna a műtét akkor 1-3 év és elrákosodott volna az a rész. Azóta ugyan ugy nem jó a rákszűrőm (sőt rosszabb :( ) magas rizikójú Hpv -vel.

Ugyhogy vissza sírom ,hogy nem mentem előbb dokihoz, de örülök hogy mégis elmentem.

Azóta hangoztatom milyen fontos!!!!

22/L

2010. jún. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm! Hallottam már róla, csak én is úgy voltam vele, hogy amíg nincs panasz és normális a mensim addig minek menjek, most csak nem vagyok rákos.. De akkor elfogok menni, köszönöm a tanácsokat!
2010. jún. 27. 11:45
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem gáz,valaki sokkal később megy,amikor a nemiéletét megkezdi,nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni,hogy rák is lehet.Én is későn mentem és nem volt semmi bajon,ugyanis szűz voltam.A másik én azokat sem értem akik 14 évesen szűzként,probléma mentesen mennek dokihoz,az is még korai,biztos nem nyúlkáltattam volna a fenekembe fölöslegessen,elég ha ott van már az ideje és akkor teszi ki magát az ember az ilyen megalázó vizsgálatnak,főleg sok sok böszme doki van,aki olyan durva mint a fene.

Egyébként meg annyit még,nem lebeszélés céljából,hogy az ismerősőm 17 éves és volt dokinál de nem vizsgálta meg,neki sokáig tart a mensije,szűz és néha kimarad,és annyit modott hogy még nagyon fiatal,ja annyit hogy 14 évesen volt az első mensije,szóval mégcsak 3 éves menstruál.ÉS ne aggódjon,mert ez normális,a mensitől számítva szokták nézni,mert ha mondjuk 11 éves kora óta menstruálna és így állnának fenn a problémái akkor már megvizsgálná.


Nem tudom mit tudsz magáról a vizsgálatról,de szűzeket 2 féle módon vizsgálnak,vagy a végbelén keresztül,szóval ujjal,v. hüvelyen keresztül,ilyenkor előszőr a doki megnézi a szeméremajkakat és utána 1 ujjal benyúl a hüvelyébe tágít picit majd behelyzia kacsát,ami fémeszköz és nem kellemes,és szétnyitja a kacsát,majd kenetet vesz.Vagy a rendelő belül van az öltöző vl kivül,de nyugodtan a vizsgáló ágyhoz be lehet menni bugyiba és elég ott levetkőzni.

2010. jún. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
14 évesen azért az is túlzás,az nagyon korai,ha elvileg szűz vagy?Hogyan vizsgált meg?Fenék v. hüvely?És a dokin kívül vizsgálatnál az ápoló nagyon leset?Szerintem bőven elég ha 16 évesen v. később megy az ember,előtte fölösleges,ha nincs baja,meg a legtöbb doki azt mondja hogy ilyen fiatalon még simán kimaradozhat meg késhet is.
2010. jún. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Fenéken keresztül nem engedtem volna! :D

Hüvelyen keresztül. És amúgy volt cisztám is a petefészkemben, szóval jó volt, hogy 14 évesen elmentem.

Azóta inkább járok félévente, minthogy megint olyan kínokat éljek át...


17/L

2010. jún. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szűz volták gondolom?Lenne egy kérdésem szűzeket tudnak fájdalommentesen vizsgálni,mert sokan mondják hogy fáj nekik,de létszi az igazat én most csatlakoztam ide és én sem voltam még dokinál.
2010. jún. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Na nem kell marakodni,tényleg van olyan is aki elhanyagolja és olyan is akinek a szülei túl buzzgók,az egyik sem jó,de valami baj van akkor tényleg dokihoz kell menni.A túl buzzgoságot úgy értem hogy volt barátnőmnek 12 évesen jött meg és őt egyből elcipelte az anyja na felvilágosítani hogy mit csinálnak vele azt nem tette,semmi baja nem volt,de a csaj ezt olyan negatívumként élte meg,hogy azóta kerül minden orvost,főleg hogy alapból nagyon szégyenlső volt,most meg már betegesen.Szóval ezt sem szabad,én is kiakadtam volna 12 évesen ettől.Szűz már nem voltam így nem tudom hogy mennyire fáj,de nekem nem szűzként is fájt,de azóta orvost váltottam és azóta csak kis feszülést érzek a vizsgálat alatt mást nem.
2010. jún. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!