Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan? Pcos és a többi....

Hogyan? Pcos és a többi. Segístek! Van remény?

Figyelt kérdés
Összezuhantam.. Elvileg ezt a vackot állapította meg egy nemtörődöm bunkó orvos sztk alapon.. Nem kérdezett semmit. Olvastam róla sokmindent, de csak még rosszabul érzem magam. Jó orvosra nincs pénzem. Arra sincs, hogy mindenféle májer fehérhúsos diétára fogjam magam.. Örülök ha csirkehúspépet tudok venni rántotthús gyanánt. 23 éves vagyok, nem akarok így élni. Segítsetek.. kérlek..
2011. márc. 4. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogyan állapította meg? Azért kérdezem, mert nekem is ezt mondta az egyik, ránézésre (pedig jó drága doki volt). Aztán egy másik nem látott semmit, de ő legalább vette a fáradtságot, és ultrahangot is csinált.


Ha tényleg PCOS-ed van, akkor endokrinológiára menj (sztk alapon van), mert ez NEM nőgyógyászati betegség, ott csak tüneteket okoz. Ott tudják kezelni, meg elmagyarázzák, mire kell figyelni.


A diétával kapcsolatban: nem a "fehérhús" a lényeg, hanem a szénhidrátmennyiség csökkentése. A rossz hír viszont az, hogy ha fontos az egészséged, nincs más választásod, főleg ha még inzulinrezisztenciát is megállapítanak. De azt tény, hogy pont a (rossz minőségű) szénhidrát az olcsó...

2011. márc. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Nekem is ez van. Az orvosom kijelentette hogy ahogy a nagy könyvbe meg van írva.... ez akkor elég szarul esett :(

Elmentem egy endokrinológushoz ő felírt egy gyógyszert először metfogammát ( nem túl nagy összeg) nekem attól nagyon ment a hasam ( a szénhidrát szegény diétát nem tudtam tartani :D ) ezért kaptam másikat metformin xr(ez sem). Nekem fogynom kéne, de a mensim se akar beállni :S

.

22 éves vagyok, sokat olvastam én is róla, de nem kell így elkeseredni. Nem annyira szörnyű ez. Nehezebben eshetünk teherbe, de az orvosom megnyugtatott hogy lehet azon is segíteni. Nézd a jobbik oldalát, kevesebb az esélye a nem kívánt terhességnek :) tudom kicsit morbid, de ne ess kétségbe :)

2011. márc. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát először kimaradt a menstruációm, majd elküldtek uh-ra.. visszamentem a dokihoz aki (se egy köszönés, se egy mi a probléma?) rámnézett, majd annyit kérdezett: Maga cukros? diktált valamit az asszisztensnek, majd se szó se beszéd ki is viharzott a rendelőből. Elmentem vérvételre, volt terheléses, és ezek az eredmények nagyon jók lettek. Hormonok közül van ami egy picit alacsonyabb mint kellene, de igazából csak a szexuális vággyal van probléma. Ezt is úgy sikerült megfejtenem, hogy neten addig kutattam, míg egy normális értéktáblázatot nem találtam. Ide viszont nem vagyok hajlandó visszamenni, a magán orvosra meg nem nagyon van pénzem. És nem is a gyerekkel van a gond, mert azt egyébként sem akarok, hanem azzal, hogy a párom állandóan csesztet érte, és úgy egyáltalán valahogy borzasztóan belegázoltak a női mivoltomba. Számítani pedig nem tudok senkire sem:(
2011. márc. 5. 13:11
 4/7 A kérdező kommentje:
bocsánat, hogy így bezúdítom nektek, de olyan rossz érzés.. köszönöm, hogy próbáltok segíteni, talán az endokrinológusnál már nem leszek olyan feszélyezett és ingerült, mint a nőgy.szkr.-en.. mert az kritikán aluli.. ráadásul valamiért nem nagyon bízok ez itteni orvosokban. De tényleg piszok szarul érzem magam. Nem értenek meg, és ez egyre roszabb:((( De Nektek köszönöm:)
2011. márc. 5. 13:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Mivel cseszeget a párod? A betegséggel? Vagy... a gyerekkel? El sem tudom képzelni, mert szerintem az ember párjától elvárható, hogy a bajban inkább mellénk álljon, sem hogy cseszegessen...

Szerintem sem kell (még) ennyire elkeseredni... Ingyen orvosból is van rendes biztosan... Kifogtál egy bunkót. A nagyobb baj az, hogy ezek szerint nem is tájékoztatott rendesen, nem mondta el, hogy hova kell fordulnod...

2011. márc. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szia! Először is egy elég kisvárosban lakunk, és leginkább az úgymond betegség miatt. Nem hiszi el, hogy mennyire megalázó volt a helyzet, és úgy gondolja, hogy én ez ellen nem is akarok semmit se tenni. Az orvos sem mondott semmit.
2011. márc. 6. 07:33
 7/7 anonim válasza:

A betegség ellen vagy az orvos ellen?

A betegség ellen nagyon nem is tudsz mit tenni, szénhidrát mentes diéta, ha egy kicsit duci vagy, meg gyógyszer.

Az orvost meg le kell szarni. Ha esetleg megint visszakerülnél hozzá, akkor a vizsgálat végén ki kell e osztani a taplósága miatt...

De ebben a betegségben egy endokrinológus többet tud segíteni mint egy nődoki. :)

A 2. voltam :D

2011. márc. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!