Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van rá remény, hogy tíz éven...

Van rá remény, hogy tíz éven belűl meglessz a végleges gyógymód pikkelysömörre?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Azért ha jobban keresel, már most is gyógyítható.
2011. szept. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A pikkelysömör egy gyulladásos betegség, amelyet az immunrendszer befolyásol. Nagyon bonyolult a kialakulásának mechanizmusa, melyet a tudósok még csak részben ismernek. A mai kezelésekkel meggyógyítani ugyan nem lehet, de az új terápiás lehetőségeknek köszönhetően tünetmentessé tehető. Az elkövetkezendő 10 évben a terápiája valószínűleg sokat fog fejlődni (mint ahogy az elmúlt 10 évben is sokat fejlődött), de mivel ez egy genetikusan meghatározott betegség, ezért a teljes gyógyulást csak génterápia hozhat. Azt pedig szerintem 10 éven belül még nem oldják meg. Keress fel bőrgyógyászt, mert amint mondtam nagyon szépen lehet már kezelni a tüneteket.
2011. szept. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
:'~(
2011. szept. 24. 20:50
 4/10 A kérdező kommentje:
Tüneti kezelések elmulasztják a pikkelysömört, de sajnos nekem max 2-3 hét és újra kijön rajtam. Góc nincs, betartom az étkezési szabályokat(nem eszem: tejet, zsíros kajákat, alkoholt sem stb...) és mégis tele vagyok psorival és patanással is. :(
2011. szept. 24. 21:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak tüneti kezelések lesznek sajnos...a genetika egy nagyon agyafúrt dolog.
2011. szept. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Próbálkozhatsz az alternatív gyógymódokkal is. Ha nekem gyógyíthatatlan betegségem lenne, biztos, hogy nem ragadnék le a hagyományos orvoslásnál. Tudom: nincs rá garancia, hogy beválik, de legalább mindent megpróbáltál. Egyébként a lelki dolgok is sok mindent befolyásolnak, ezt is számold bele.
2011. szept. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Enbrel 50 mg doki felirhatja injekció lábadba adod be nem para és sokkal jobb lesz töle, jah és amugy 150 ezres gyógyszer csak ingyen megkapod ha pikkelysömörös vagy.
2012. dec. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez az embrel csömörből vödörbe a mellékhatásai alapján:

"Enbrel-t vagy az Enbrel-lel megegyező módon ható gyógyszert kapó néhány gyermeknél és serdülőnél rákos megbetegedés alakult ki (közte szokatlan típusúak), mely olykor halálos kimenetelű volt." www.egeszsegkalauz.hu

2014. szept. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A röntgensugaras gócvizsgálat szart nem ér. Szerintem egy MRI-t megér
2014. szept. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van egy újfajta karotinoid tipusú gyógyszer ami hatásos volt az ismerősömnél. A napfény terápiáal szintén tünetmentes lehetsz. Ha dohányzol, akkor hagyd abba!
2015. febr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!