Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pelenkát kell hordanom?...

Pelenkát kell hordanom? Inkontinencia! HELPPPP.

Figyelt kérdés

Jópár hónapja kezdődött. Este mindig bepisilek, szinte mindig vizes alattam az ágy. Nem 1-2 csepp, rendes nagy folt :(((((((((((

Próbáltam tena betétet betenni, de az is átázott. Nem tudom már mit csináljak.

Vegyek tena pelenkát? A patikus azt ajánlotta erősebb vizeletvesztésre. Mutatott is egyet. Nagyon durva volt, vastag és csörgős. Lehet ilyenben aludni? Próbálta már valaki?


2011. márc. 4. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Az éjszakai bevizelés nem inkontinencia hanem pszichés probléma vagy túl mélyen alszol.

Ha nap közben is folyamatosan szivárog a vizelet akkor orvoshoz kell fordulni mert az tényleg inkontinencia.

2011. márc. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de nem egyszerűbb lenne, ha elmennél orvoshoz ?
2011. márc. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Voltam orvosnál. Napal nincs ilyen problémám, ha súlyt emelek akkor sem. Azt mondta a doki, hogy ha inkontintncia lenne akkor nappal is tapasztalnék legalább csepegést, de nem... :(

Ő is azt mondta lehet mélyen alszok ezzel sokmindent nem lehet tenni. (??:( )

Pelenkát használjak? :(

2011. márc. 4. 20:39
 4/10 anonim ***** válasza:

Pedig sokmindent lehet tenni.

Kezdetnek próbáld meg, hogy este 6 után semmilyen folyadékot nem fogyasztasz. Lehet nehéz lesz, de segíthet.

Egyébként vannak olyan gyógyszerek amik nem engedik, hogy a mély alvás fázisába kerülj, de mivel az agy ilyenkor tud pihenni ezért 15 óra alvás után is kialvatlanul ébrednél. Nem javaslom.

De lehet kezelni.

2011. márc. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem írtad, hogy hány éves vagy. Szerintem mindenképpen használj pelenkát éjszakára, mert az átázott agyneműnél még az is jobb. Valószinűleg tényleg pszichés alapja van. De én megírom, hogy nekünk hogy sikerült ebből kilábalnunk, a már egybként nem pelenkáskorú gyermekemmel. Vettünk egy olyan "csipogót", aminek az a lényege, hogy egyik részét a bugyidra csipteted, magát a csipogó részét pedig a pizsamádra,elől a mellkasodra. A bugyidra csiptetett érzékelőnek az a lényege, hogy amikor az első csepp pisitől nedves lesz a bugyid, az zárja az áramkört, és a pizsamafelsődre csiptetett csipogó, hangokat ad ki, amitől felébredsz. Nem mondom, hogy azonnal, de néhány hónap alatt elértük az eredményt. Aminek az a lényege, hogy először ugye arra ébredsz fel, hogy bepisiltél, mert ekkor riaszt a csipogó. De türelmesen, folyamatosan alkalmazva, már magára az ingerre ébredsz fel. Bár az én lányomnál úgy bevált, hogy nem ébred fel az ingerre sem, hanem egyszerűen átalussza az éjszakát. De ez hosszú hónapok eredménye volt. Próbáld ki. Sok sikert, szorítok Neked!
2011. márc. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A többiek elég sok mindent elírtak, én csak annyit tennék hozzá, hogy ezért soha ne szégyelld magad, mert erről nem tehetsz!!! Ettől Te még ugyanolyan értékes ember vagy, mint bármelyik jó szándékú ember a világon!!! Nem vagy semmivel sem kevésbé jó!!!
2011. márc. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
énis használok tena pelenkát,jók ,éjszakára is szoktam betenni,sokfajta van,nem szivárog és nem nagyon csörög-
2011. márc. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2011. jún. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Próbáld ki az Aviva módszert
2011. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem lehet hogy felfáztál,vagy valami komolyabb veseproblémád van?Az is okozhat éjszakai vizeletcsorgást.Menj el mindig lefekvés előtt pisilni,és ne igyál este már lehetőleg sokat.
2011. jún. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!