Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vajon miért fájhat ilyenkor a...

Vajon miért fájhat ilyenkor a méhem-végbelem tájékán?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szedek már 2 éve, előtte borzasztó görcsökkel küzködtem, amikor menstruáltam. Sokszor iskolába sem tudtam menni, egész nap itthon fetrengtem a fájdalomtól, mellette hasmenésem volt 1-2 napig, egyedül napi 3-4 Cataflam volt, ami tűrhetővé tette a görcsöket. Többször voltam gimis koromban orvosnál, hogy normális-e ez, de mindig leráztak egy gyenge fájdalomcsillapítóval, ami semmit sem ért. Igazából mikor elkezdtem menstruálni, 13 évesen, még semmi bajom nem volt, ez kb 2 évvel később kezdődött. Akkor a vérzés mennyisége is több lett, a görcsök pedig elviselhetetlenné váltak pár hónap alatt, és a hasmenés miatt is nehéz volt a megszokott hétköznapi életet élni. Inkább 17 évesen a fogamzásgátlót választottam, hátha az enyhíti. Eleinte teljesen elmúltak a görcseim, hasmenésem sem volt, azonban idővel megint kezdtek előjönni a görcseim. Most, pár hónapja már ott tartok, hogy a fogamzásgátló szedése közben is végbéltáji görcseim vannak, mintha a méhemből sugározna ki. Nemrég voltam végbélvizsgálaton, ott nincs semmi gond velem, szóval nem az miatt fájhat. Gondoltam endometriózisra is, mivel a tünetek eléggé rám illenek: erős görcsök, hasmenés, deréktáji fájdalom, végbéltáji fájdalom... lehet esetleg valami ilyesmi a háttérben? Orvoshoz már nem is merek menni, úgyis csak leráznak. :/

19/L


2011. márc. 6. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress másik orvost és menj el hozzá
2011. márc. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is endo, járj utána amíg ki nem vizsgál valaki rendesen.
2011. márc. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mennyire gyakori ez a betegség?
2011. márc. 6. 15:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Mostanában egyre gyakoribb, de nekem se tudták megmondani évekig, hogy mi lehet a bajom...
2011. márc. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos ilyenek az orvosok. :/ Tisztelet a kivételnek, 100-ból 1 talán becsületesen megvizsgálja az embert.
2011. márc. 7. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!