Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mért nem menstruálok gyógyszer...

Mért nem menstruálok gyógyszer nélkül?

Figyelt kérdés
Két gyerekes anyuka vagyok. Örökké az a gondom, hogy nem jön meg, pedig terhes nem vagyok. Szülés után háromszor megjött késéssel, aztán 3hónapot semmi, elmentem dokihoz, injekció segítségével megjött, elkezdtem fogamzásgátlót szedni, hogy rendszeresen legyen, de nem tesz jót, abba szeretném hagyni, de félek, hogy megint nem fog mejönni. Utoljára mikor abbahagytam szedni két éve párszor megjött késéssel, de aztán hónapokig semmi, orvosnál végeztem, mert babát szerettünk volna, akkor is gyógyszert kellet szednem, hogy rendszeres legyen.
2011. márc. 11. 07:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Keress fel egy nögyógyászati klinikát és vizsgáltasd ki magad - a fogamzásgátló csak ront a helyzeten, mert valami a hormonháztartásoddal nincs rendben, ezt külsö hormonokkal még összekeverni több mint értelmetlen dolog.

De ha adott esetben az derül ki, hogy nincs peteérésed, vgy valami hasonló, és több gyereket (mint feltélezelem) nem akartok már, akkor csak örülhetsz, hogy ettöla kellemetlenségtöl meg vagy szabadulva.

2011. márc. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem az a problémám, hogy nem menstruálok, csak aztán mikor már három hónapokat nem jön meg akkor olyan duzzadt a hasam, nem érzem jól magam. Mikor elmegyek orvoshoz, megkapom az injekciót 10dik napra megjön, de olyan nehezen, alig bírok a lábaimon álni annyira fájnak pár napot, szörnyen érzem magam mire megindul végre nagy nehezen...
2011. márc. 11. 08:01
 3/6 anonim ***** válasza:
El kellene menned endokrinológushoz, úgy tűnik a hormonrendszereddel lehet baj. PCOS-t nem diagnosztizáltak nálad?
2011. márc. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az elsö vagyok: Mégegyszer csak azt tudom javasolni, hogy alaposan vizsgáltasd ki magad, mert ez igy nem normális dolog.
2011. márc. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A hormonjaiddal lehet baj, endokrinológust javaslok. Lehetőleg olyat, aki nem elküld egy fogamzásgátló recepttel, hanem rendesen megvizsgál.

Sosem volt rendszeres a menzeszed? Mikor kezdtél menstruálni, mikor kezdtél tabit szedni, utána hogy tudtál teherbe esni?

2011. márc. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Menstruálni kb. 13évesen kezdtem. Sosem volt rendszeres, volt úgy, hogy kihagyott egy egy hónapot. Azt szokták mondani, hogy majd az első szülés után rendbe jön. Első szülés után kezdtem el először fogamzásgátlót szedni, mert már akkor is kihagyott pár hónapra, és aztán csak injekció segítségével jött meg. Két éve abbahagytam szedni, mivel babát szerettünk volna újra, két három hónapig késéssel, de megjött, utána már megint injekcióra volt szükség. Elmentem dokihoz és kaptam Dufastont, hogy rendszeres legyen és sikerüljön teherbe esni. Szülés után két három hónapig megint megjött, mint mindig, első hónap rendesen, másik picit késéssel a harmadik hónapban már nem jött meg, megint injekciora kellet mennem. Azóta újra fogamzásgátlót szedek.
2011. márc. 11. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!