Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire megbízható szoptatás...

Mennyire megbízható szoptatás alatti fogamzásgátló tabletta? És mi van akkor ha véletlen elfelejtek egyet bevenni, akkor nagyobb az esélye hogy ismét terhes leszek, mert már menstruálok. Menyire árt a babának a gyógyszer.

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
A babának nem árt, és gondolom elég megbízható, de sokakat hallottam panaszkodni, hogy csökkenti a tej mennyiségét (pedig elvileg ugye direkt szoptatás alatti, de mégis sajnos.)
2011. júl. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megbízható, nem a megtermékenyülést, hanem a beágyazódást gátolja. Sárgatest hormont tartalmaz. Ez is úgy működik, mint a többi: ha egy szem kimarad, nem véd megfelelően. Ha a gyógyszer szedése közben teherbe esel, akkor se ártasz vele, mert kicsi a hormontartalma. A terhesség legelején pedig működik a mindent vagy semmit elv: ha megmarad, egészséges, ha nem egészséges, akkor nem marad meg. Én 2 hónapig szedtem a Marvelont, mire kiderült, hogy babát várok... engem ezzel győzött meg az orvosom :) A kislányom már 3 éves és makk egészséges.
2011. júl. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja! a kicsim 6 hetes volt, mikor szedni kezdtem és elmúlt 2, mikor abbamaradt a szoptatás... 6 hónapig kizárólag, 1 éves koráig főleg szopizott.. Persze, nem mondom, hogy nem lehet, hogy ettől még más tapasztal tejmennyiség csökkenést, de sűrűbb szoptatással ez is helyrehozható.

Sokan panaszkodnak viszont elhúzódó vérzésre vagy akár 2-3 hetente jelentkezőre... én ezt se, szerencsére.

2011. júl. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem nagyon elhúzódott a vérzésem, és az első ilyen hónapban néhány nap kivételével végig barnáztam :-( A 3 hós adag után köszöntem szépen, nem kértem belőle többet
2011. júl. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A babának nem árt. Az első 3 hónapban pecsételő közti vérzéseim voltak, azóta semmi. A tej valóban kevesebb lett, de átmenetileg többször tettem mellre a babát, eredmény: 8 hónapig csak anyatejet kapott, most 1 éves és még mindig szopizik, szép, fejlett baba :-).

Viszont van egy nagyon fontos dolog: PONTOSAN KELL SZEDNI (a többi fogamzásgátlót is, de amíg ott 1-2 óra nem számít, itt a doki felhívta a figyelmemet, hogy a lehető legpontosabban!!!!!!)

És az is gáz, ha egyet elfelejtettél bevenni, mert az egy dolog, hogy utána 7 napig másképpen kell védekezni, de az azt megelőző 7 napban voltatok együtt??? Mert arra már nem igazán van ráhatásod:-)

2011. júl. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!