Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor kezdjem el használni a...

Mikor kezdjem el használni a hormonális fogamzásgátlót, ha nem tudom, hogy pontosan melyik részén járok a ciklusomnak?

Figyelt kérdés
Rendszertelen vérzésem van, ezen elvileg segít a hormonális fogamzásgátló. (Legutóbb múlt héten vérzett 5 napot gyengén, aztán 4 napig nem, és ma újra elkezdte) Így honnan tudhatom, hogy mikor kezdjem el használni, hogy jó legyen? Vagy mindenképp védeni fog, csak várjam meg az egy hónapot, amíg újat nem bontok, biztos, ami biztos?
2011. márc. 17. 22:40
 1/4 anonim válasza:

Szia!

Szerintem, ha legközelebb vérezni fogsz kezdd el, és 1 hónap után beáll, és akkor már szedheted folyamatosan. Mivel rendszertelen és nem tudod h kezded el a ciklusban így várj vele 1 hónapot és addig kiegészítő védekezési módszert is használj, szerintem úgy nem lehet gond.

2011. márc. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem.

Ma kezdtem el megint vérezni egy kicsit..akkor kezdjem el?

2011. márc. 17. 23:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Rendszertelen ciklusra ne szedj fogamzásgátlót, mert ha abbahagyod még rosszabb lesz, mint előtte volt. Akár életed végéig tartó hormonális eredetű meddőség is lehet a vége sajnos!! Nem is értem, milyen zakkant a dokid, hogy nem leküld kivizsgálásra, hanem bogyót ír...

VÁLTS ORVOST!

2011. márc. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy:

A fogamzásgátló mellett nincs normális ciklusod. Nincs peteérésed, mert a tabletta gátolja. Így nincs értelme folliculáris fázisról, ovulációról meg lutális fázisról beszélni.

Kettő: A fogamzásgátló nem segít a rendszertelen vérzésen. Pontosabban annyit segít, hogy tudod, mikor fog megjönni, mert a t rendszertelen ciklusodat kikapcsolja, és csinál egy mesterségest. (Amíg szeded a tabit nem vérzel, ha abbahagyod, megvonod a hormont a 7 napban, akkor vérzel...)

Három: Kivizsgálták, hogy egyáltalán mi bajod van? Rendszertelen menzeszre ugyanis NEM szabadna fogamzásgátlót írni, mert egyrészt elodázza a problémát (tipikusan besöpörjük a szőnyeg alá, mint ha ott se lenne), sőt, akár ronthat is rajta. Akinek rendszertelen, és úgy kezdi el, annak általában abbahagyás után még rosszabb lesz, mint előtte volt. Ez gyermekvállalásnál elég bajos.


Tehát: Először is keresned kellene egy olyan orvost, aki nem csak a tüneteidet kezeli, hanem kivizsgál, hogy mi bajod van, és annak megfelelően cselekszik.


Egyébként mindenképp az első napon kell elkezdeni a tabit, és 15 nap után nyújt védelmet.

2011. márc. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!