Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges hogy a mell ultraha...

Lehetséges hogy a mell ultrahang nem vesz észre minden elváltozást, csomót?

Figyelt kérdés
pár napja voltam mell ultrahangon mivel fájt a mellem. megvizsgáltak találtak egy cisztát. azt mondta a doki hogy lehet felszívódik következő menstruációkor, de 3 hónap múlva menjek vissza ellenőrzésre. ma megint átvizsgáltam magam és ugyanabban a mellben hónaljhoz közel találtam egy kisebb csomócskát. sem a nőgyógyász sem az ultrahangon az orvos nem vette észre vagy legalábbis nem említette pedig kézzel is átvizsgáltak. mondjuk elég kicsi és nem is minden pozícióban tapintható. szerintetek menjek vissza vagy csak túlparázom a dolgot?
2011. márc. 23. 15:18
 1/6 anonim válasza:
Ha ugy érzed hogy van ott valami,akkor kérj mammográfiai vizsgálatot ,ott biztos megtalálják. Nekem 1cm x 0.6 mm is megtalálták ,és az enyém nem tapintható.
2011. márc. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
30 éves vagyok nem tudom hogy csinálnának mammográfiát hacsak valami gyanúsat nem találnak. viszont az ultrahangon csak látta volna az orvos ha valami nem oké.. asszem azért még visszamegyek a nődokihoz és megmutatom neki ezt.
2011. márc. 23. 17:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Az előfordulhat, hogy a mammográfia nem mutat ki valamit, mert pl. nagyon mirigyes a melled.

De az uh ki kell, hogy mutassa.

2011. márc. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
oké köszi.
2011. márc. 26. 16:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 2 cm-es csomót találtam a mellemben ,nagyon megijedtem. A háziorvos először azt mondta hogy ez mirigycsomó vmi jóindulatú daganat. Aztán kaptam beutalót a kórházba először mammográfiát csináltak azt vmi durva volt. Kis mellem van ez lehet tök mindegy de nekem nagyon fájt annyira odalapították. Aztán ultrahang mutatta ki hogy vmi tejmirigy csomó ,nagyon megkönnyebbültem ,mivel a folyadékot már ott a helyszínen egy vékony tű segítségével leszívták.

A mammográfia megint más képet ad a mellről mint az ultrahang, a kettő kiegészíti egymást. Van amikor csak ultrahang mutatja az elváltozást vagy fordítva.

2011. márc. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
holnap azért visszamegyek a nőgyógyászhoz ő majd megmondja mi a tehendő.ha valami gyanús akkor úgyis elküld a megfelelő helyre. köszi mindenkinek a választ
2011. márc. 27. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!