Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van egy csomó a mellemben, de...

Van egy csomó a mellemben, de a dokim szerint nem kell aggódnom. De akkor mi lehet az? Részletesen lent.

Figyelt kérdés
Bal mellemben kb 2 hónapja tapintottam, egyből elmentem orvoshoz, azt mondta ez nem daganatos, valószínű a mirigyek vagy valami ilyesmi. Felírta a Mastodinon-t de az csak 3 hónap után hoz eredményt. Fáj is, ott a csomó és ma még váladékozott is mint amikor szoptattam és folyt a tejem. Igaz csak kicsit de nem tudom kellene e aggódnom. Egyébként novemberben voltam mammográfián akkor nem volt semmi.
2011. márc. 23. 22:59
 1/6 anonim válasza:
nekem kb. 2 cm-es csomó volt a mellembenm, 2007 decemberében vettem észre. Adeno fibroma, azt hiszem, így mondták. Állítólag talán a terhesség alatt már kialakult ,csak később vettem észre, és az előtej, ami nem tudot kiürülni, az sűrűsödött ott be. Azóta szültem még egy gyereket, a csomó megmaradt, sőt, szerintem nőtt is, vagy több van. De amíg szoptatok, nem tudnak vizsgálni. Valamikor nyáron megyek UHra. Voltam 2008-ban MR-n is, de az se vitt előbbre. A doki szerint idővel mindenképpen ki kellene vetetni. Ha már nem szoptatok és nem akarok több gyereket.
2011. márc. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ja, és én nem kaptam rá semmit. Mi az, amit neked felírtak? Milyen csodát tud tenni?
2011. márc. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Anyunak a mellében van egy csomó. Mammográfián azt állapították meg hogy ciszta. Egyenlőre teendő nincs vele.
2011. márc. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezeket a dolgokat nem szabad félvállról venni! A sógornőmnek is így kezdődött. Műtét, kemó, stb...
2011. márc. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 1 hónapja vettem észre egy nagy csomót a bal mellemben bele-bele szúrkált néha de gondoltam ciklusom közepe táján pé vagy végefelé mensi közeledte miatt. Aztán annyira egy helyre tompán szúrt hogy odanyúltam és akkor tapintottam ki. 30 vagyok hát az ütő megállt bennem. Aztán pánik tört rám hogy lehet rák is. Aztán utánaolvasgattam ,hogy a rákos csomó nem mozdítható és nem fáj. Kicsit megnyugodtam.

Aztán kivártam a mensimet de nem lett kisebb sem nagyobb,orvoshoz mentem ő azt mondta fibro adenoma, de szerencsére két napra rá a kórházban az ultrahang vmi folyadékkal telt 2 cm-es tejmirigy csomót mutatott ki. És végül ott helyben vékony tű segítségével úgymond lecsapolták a csomót. Iszonyatos szerencsém volt. Nagyon paráztam hogy fibro adenoma . Nagyon örülök hogy így alakult jövőhónapban lombikra megyek.

Kedves kérdező lehet nálad is ilyesmi lehet a háttérben. De az orvos gondolom ultrahangon megnézte a csomót vagy nem? Egyébként én a tompa szúrást ha jól emlékszem már novembertől éreztem azóta növögetett.

2011. márc. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanezek a tüneteim voltak/vannak és nekem ciszta van! Én is Mastodynont kaptam, kisebb is lett tőle, de most kb két év után megint váladékozott és nagyon megijedtem.
2014. dec. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!